Szukaj

Zatrzymano nowego podejrzanego o dokonanie zbrodni, za którą niesłusznie został skazany Tomasz Komenda

24-09-2018 13:04
Tomasz Komenda Fot. TVP / Twitter / screen
Podziel się

W poniedziałek w godzinach rannych na polecenie Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej zatrzymano drugiego podejrzanego o śmierć 15-letniej Małgosi z Dolnego Śląska - podaje TVP Info. To za tę zbrodnię został niesłusznie skazany Tomasz Komenda.

Norbert B. został w poniedziałek rano zatrzymany na polecenie prokuratora. To mężczyzna, który zamieszkiwał w pobliżu miejscowości, w której doszło do zabójstwa. W chwili czynu miał 19 lat. Wykonywane są właśnie z nim czynności procesowe

- poinformowała prok. Beata Maczek, nadzorująca śledztwo z poziomu Prokuratury Krajowej.

W ubiegłym roku zatrzymano pierwszego podejrzanego o gwałt i morderstwo 15-latki, Ireneusza M. Mężczyzna przebywa w areszcie.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Komenda ujawnił, na co przeznaczy pieniądze z odszkodowania. „Miałem taką pracę, zanim trafiłem do więzienia”

Czytaj też: Zbigniew Ćwiąkalski ujawnił wysokość kwoty odszkodowania, o które będzie wnioskował. „Tomasz Komenda ma zniszczone całe życie”

Prokurator Maczek dodała, że zebrane dowody „nie budzą wątpliwości” i jednoznacznie wskazują na winę obu podejrzanych.

Przełom w śledztwie skomentował prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Wymiar sprawiedliwości przed wielu laty popełnił straszliwy błąd, czyniąc ogromną krzywdę panu Komendzie. Ale teraz wymiar sprawiedliwości naprawia niegdysiejsze błędy

- powiedział na konferencji prasowej minister sprawiedliwości.

Jak dodał, trwają poszukiwania jeszcze jednej osoby, która mogła mieć związek ze zbrodnią z 1996 r.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że do zatrzymania drugiego podejrzanego doszło dzięki ogromnej pracy, jaką wykonały orany ścigania.

Prokuratorzy zdecydowali się wytypować wszystkich mężczyzn, którzy w okresie, kiedy doszło do tego strasznego przestępstwa, mieszkali w miejscowości Miłoszyce i w okolicach oraz skończyli 15 lat. Przesłuchano ich i pobrano próbki porównawcze do badań genetycznych. Efektem tego były zatrzymania. Są zarzuty względem osoby, która tej strasznej nocy była na tej samej dyskotece, co zamordowana

- opisywał Ziobro.

Warto przeczytać: Dominika Wielowieyska „reformuje” Kościół. Internet się śmieje. Nie wytrzymał nawet… Tomasz Lis

Podziel się