Szukaj

Przeciwnicy zmian w sądownictwie przyznają, że nie mają pojęcia, przeciw czemu protestują [WIDEO]

13-07-2017 16:05
ODnowa, protest pod sejmem, 2017 Fot. Daga / twitter / screen Twitter
Podziel się

Rozbili namioty, wyciągnęli transparenty, wznoszą okrzyki. Przeciwnicy obozu rządzącego znów protestują przed Sejmem. Ale, zapytani przez dziennikarkę, sami nie potrafili powiedzieć, przeciwko czemu protestują.

W środę (12.07) posłowie przegłosowali ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o sądach powszechnych. Późnym wieczorem okazało się, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli też projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Burzliwa debata nie ograniczyła się do sali sejmowej.

Jeszcze tego samego dnia, późnym wieczorem, przed sejmem pojawiła się grupa protestantów. Przed bramą wjazdową pikietę urządzili przedstawiciele tzw. ODnowy, czyli stowarzyszenia utworzonego przez działaczy KOD Mazowsze na czele z byłym szefem Komitetu Obrony Demokracji Mateuszem Kijowskim.

Koniecznie przeczytaj: Zwolenniczka KOD zszokowała dziennikarza. Tak „spektakularnej” obrony komunizmu nie spodziewał się [WIDEO]

Czytaj też: Sejm przegłosował zakaz propagowania komunizmu. Nie wszyscy posłowie byli jednomyślni

Protestujący rozstawili namioty i wyciągnęli transparenty. Niewielki tłumek wznosił antyrządowe okrzyki. Przeciwko czemu protestują „obrońcy demokracji”?

Okazuje się, że… sami dokładnie nie wiedzą. Potwierdza to materiał TVP Info, której reporterka próbowała dowiedzieć się od protestujących, co sprowadziło ich pod gmach parlamentu.

No, ja nie mogę dokładnie powiedzieć, ponieważ nie jestem w temacie. Nie znam się na tym – z rozbrajającą szczerością mówi jedna z uczestniczek protestu.

Ja nie jestem specjalistą od prawa, więc ja nie chcę się tutaj wypowiadać – dodaje inna.

Inni twierdzą, że w sądownictwie nie należy nic zmieniać. Przyznają, że nie czytali ustawy, przeciwko której protestują.

Zdecydowanie więcej mieli do powiedzenia na temat telewizji publicznej, a w swoich wypowiedziach nie unikali obraźliwych wobec reporterki sformułowań.

Warto przeczytać: Afery, przestępstwa i przemoc. Mocny materiał TVP o KOD i Obywatelach RP [WIDEO]

Podziel się