Szukaj

Przeciwnicy rządu grożą śmiercią politykom PiS. „Będzie pan wisiał” [WIDEO]

18-07-2017 12:24
Stanisław Pięta, PiS Fot. KOW z KOD / twitter / screen Twitter
Podziel się

Histeryczne tony, w jakie wpadają politycy opozycji, nie pozostają bez echa. Protestujący przed sejmem przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości grożą śmiercią posłom partii rządzącej.

Coraz bardziej histeryczna i agresywna retoryka polityków ugrupowań opozycyjnych oraz wspierających ich mediów i środowisk antyrządowych nie pozostaje bez echa. Nieodpowiedzialne wypowiedzi liderów opozycji mogą doprowadzić do tragedii i rozlewu krwi.

Chociaż antyrządowe protesty nie przyciągają tłumów, wśród tych przybyłych atmosfera z każdym dniem staje się coraz bardziej napięta. Podgrzewają je nieodpowiedzialne wypowiedzi polityków opozycji.

Koniecznie przeczytaj: Pytanie retoryczne: lepszy cyrk jest w sejmie, czy pod Sejmem? [WIDEO]

Czytaj też: Lider Obywateli RP wyraźnie zmęczony protestem pod sejmem. Czy tylko protestem? [WIDEO]

Kilka dni temu liderzy Platformy Obywatelskiej zagrozili więzieniem posłom PiS, którzy podpisali się pod projektami ustaw wprowadzających zmiany w sądownictwie. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Już w piątek telewizja publiczna opublikowała szokujące nagranie rozmowy spod sejmu. Jeden z protestujących nie wykluczał wówczas, że obalenie rządu pociągnie za sobą ofiary śmiertelne.

To zależy, ile ich będzie – mówił.

Zaledwie kilka dni później przeciwnicy PiS posunęli się jeszcze dalej.

Do protestujących przed sejmem wyszli politycy PiS, w tym poseł Stanisław Pięta. Rozmowa z demonstrantami od początku się „nie kleiła”, jednak w pewnym momencie jeden z protestujących rzucił skandaliczne słowa.

Będziecie wisieć! – powiedział do posła.

Jego wypowiedź próbowała łagodzić towarzysząca mu kobieta, która „uspokajała”, że prorządowym politykom grozi „tylko” Trybunał Stanu.

To nie pierwsze sytuacje, kiedy w politycznej walce politycy PO uciekają się do niebezpiecznej retoryki, nie zważając na jej groźne konsekwencje. Już raz skończyło się tragicznie. Przed kilku laty, w atmosferze medialnej nagonki i dyskredytowania polityków PiS, sympatyk PO zamordował działacza tej partii, zaś drugiego ciężko ranił.

Warto przeczytać: Zwolenniczka KOD zszokowała dziennikarza. Tak „spektakularnej” obrony komunizmu nie spodziewał się [WIDEO]

Podziel się