Szukaj

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów nabiera nowego charakteru. Przygotowano materiały promocyjne dla przedstawicieli NATO [foto]

23-05-2018 17:14
Protestujący w Sejmie w oczekiwaniu na sesję NATO Fot. Bartłomiej Bublewicz / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Niektórzy obserwatorzy życia publicznego zaczynają powoli dostrzegać, że wbrew zapewnieniom, obecny protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie staje się coraz bardziej politycznym wydarzeniem. Objawia się to m.in. takimi inicjatywami, jak przygotowanie specjalnych materiałów promocyjnych w języku angielskim informujących o strajku i postulatach skierowanych do rządu PiS-u, które zostaną wykorzystane podczas sesji NATO odbywającej się właśnie w polskim parlamencie.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wiosenna sesja NATO będzie trwała od 25 do 28 maja. Polski Sejm odwiedzą zarówno politycy z państw Sojuszu, jak i również obserwatorzy oraz delegaci krajów stowarzyszonych. Nie ma wątpliwości, że wówczas na nasz parlament będą zwrócone kamery najważniejszych zagranicznych mediów.

Tą sytuację chcą wykorzystać również osoby protestujące w Sejmie. Sądzą bowiem, że dzięki przygotowanym materiałom promocyjnym, poinformują całą międzynarodową opinię publiczną o swoich postulatach skierowanych do rządu PiS-u. 

Koniecznie przeczytaj: Protest w Londynie pod siedzibą ZDF

Czytaj też: KOD kończy protest przed Kancelarią Premiera. To już koniec ruchu Kijowskiego?

Dziennikarz Onetu Bartłomiej Bublewicz w swoim tweecie przekazał, że dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów wykonano transparenty, koszulki, ulotki oraz specjalne naklejki informujące o ich obecnej sytuacji. Wszystkie te materiały przygotowan w języku angielskim: 

Transparenty w języku angielskim, ulotki jaką pomoc otrzymują niepełnosprawni w PL z kwotami w Euro i Dolarach, koszulki o co walczą i naklejki. Dla zagranicznych gości mają tez specjalną niespodziankę, o której na razie nie mówią. To wszystko na sesję NATO w Sejmie.

Część komentatorów słusznie zauważyła, że takie inicjatywy jednoznacznie wskazują na fakt, że ów protest jest polityczny.

Warto przeczytać: Krystyna Janda „ma dość” i promuje kolejny protest. O co tym razem chodzi?

Podziel się