Szukaj

W cieniu sporu z Izraelem w Warszawie trwa kampania promująca przyjmowanie muzułmańskich imigrantów. „Warszawiacy się nie boją” [foto]

19-02-2018 12:59
Plakat promocyjny w Warszawie Fot. Chlebem i Solą‏ / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W czasie, gdy w Polsce toczy się gorąca i niezwykle burzliwa dyskusja na temat napiętych relacji polsko-izraelskich, temat przyjmowania imigrantów zszedł niejako na drugi plan. Jak się jednak okazało, władze Warszawy wciąż podejmują walkę o to, aby w naszym kraju pojawiło się więcej muzułmańskich uchodźców.

O rozpoczęciu specjalnej kampanii promocyjnej powstałej z inicjatwy warszawskiego ratusza poinformowała na Twitterze grupa Chlebem i Solą. W swoim wpisie podziękowała rónwnież władzom stolicy za podjęcie tej ważnej decyzji:

BRAWO @Warszawa Miasto wreszcie zabrało wyraźny głos w sprawie uchodźców. W metrze i tramwajach na bilbordach i plakatach pojawiła się właśnie właśnie świetna kampania miejska poświęcona obawom przed uchodźcami i sprzeciwiająca się zarządzaniu strachem: „Warszawiacy się nie boją”.

Koniecznie przeczytaj: Odwołano skandaliczną akcję promocyjną włoskiej restauracji. Pomogły stanowcze działania dziennikarzy i polskich placówek dyplomatycznych [FOTO]

Czytaj też: Nielegalni imigranci i komuniści okupowali francuską bazylikę. Interweniowała policja - w ruch poszły pałki oraz gaz pieprzowy [wideo]

Na wykorzystywanych w kampanii plakatach ukazano wybranych mieszkańców stolicy m.in. „rzemieślników z Targówka”, „studenta ze Śródmieścia”, „motorniczego z Woli”, „powstańca z Ochoty”, którzy nie obawiają się tego, by w ich sąsiedztwie zamieszkali islamscy imigranci. Wśród haseł pojawiających się w tej akcji promocyjnej pojawia się przyjaźń z „uchodźcami”, bronienie ich oraz niesienie im pomocy.

Kampanię zorganizowało Centrum Wielokulturowe w Warszawie, które współfinansowane jest z budżetu miasta st. Warszawy. Jak napisane jest na stronie internetowej tej instytucji, głównie zajmuje się ona: promowaniem idei multi-kulti, zapobieganiem przypadkom dyskryminacji i przeciwdziałaniem mowie nienawiści:

Chcemy uczynić Warszawę, jako najbardziej zróżnicowane kulturowo i narodowościowo miasto w Polsce, kolebką wspierania dialogu międzykulturowego, wzmocnić stosunki dobrosąsiedzkie, promować różnorodność oraz zapobiegać dyskryminacji i mowie nienawiści - czytamy.

Warto przeczytać: To poruszające nagranie obiegło sieć. Schorowana 90-letnia staruszka rozdaje ulotki w centrum Warszawy, bo nie starcza jej na leki: „Aż serce się kraja” [wideo]

Podziel się