Szukaj

Profanacja na Jasnej Górze. Przebrany za kobietę ekshibicjonista obnażał się przed obrazem Matki Boskiej

14-08-2018 20:02
Ołtarz główny w Kaplicy z Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej Fot. Aneta Lazurek / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W poniedziałek podczas nocnego czuwania w klasztorze na Jasnej Górze 56-letni mężczyzna wszedł przed ołtarz w kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie rozebrał się. Jeżeli lekarze stwierdzą jego poczytalność, ekshibicjonista odpowie za obrazę uczuć religijnych.

Według relacji świadków cytowanych przez „Fakt” wczoraj ok. godz. 23.15 mężczyzna w kobiecych ubraniach najpierw przedarł się przez tłum pielgrzymów w kierunku ołtarza z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, a następnie szybko zrzucił ubrania. Zareagowali wierni, którzy wyprowadzili ekshibicjonistę i wezwali policję.

Mężczyznę przewieziono do szpitala na obserwację psychiatryczną. Tam stwierdzono, że 56-latek nie ma stałego miejsca zameldowania. Lekarze badają, czy był poczytalny w momencie popełniania czynu. Jeżeli tak, mężczyzna usłyszy zarzut obrazy uczuć religijnych.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Imigrant z Afryki zorganizował nietypowy protest. Zablokował drogę i... rozebrał się do naga [foto]

Czytaj też: „Ale żeby tak o swoich?”. Internauci komentują kuriozalną akcję KOD-u przed sądem [wideo]

Art. 196 Kodeksu karnego mówi, że każdy „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Warto przeczytać: „To profanacja”. Pochód z koszulkami z napisem „Konstytucja” zawieszonymi na… krzyżu [wideo+foto]

Podziel się