Szukaj

Prof. Mirosław Dakowski skomentował obecny spór polsko-izraelski. W trakcie wywiadu wyjaśnił, o co tak naprawdę toczy się walka [wideo]

28-02-2018 19:04
prof. Mirosław Dakowski Fot. Media Narodowe / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Podczas niedawnego wywiadu prof. Mirosław Dakowski, fizyk i działacz opozycyjny w czasach PRL-u, odniósł się do obecnego konfliktu polsko-izraelskiego. Podczas swoich wypowiedzi zwrócił uwagę na wiele istotnych kwestii, które przy okazji tego sporu są często pomijane, a wydają się mieć obecnie niebagatelne znaczenie.

W trakcie wywiadu prof. Dakowski stwierdził, że w jego opinii, to nie jest konflikt pomiędzy polskimi i izraelskimi władzami, lecz pewnego rodzaju starcie cywlizacji łacińskiej (polskiej) i żydowskiej:

To nie jest z pewnością konflikt polsko-żydowski ani też spór pomiędzy rządem polskim i władzami Izraela. Jest to dla mnie coś niespodziewanego. To jest jakiś nagły, dla mnie niespodziewany, atak żydostwa na istotę polskości. To jest zaskakujące. (…) Widać tu bowiem jakiś całościowy atak na Polskę i tak na majątek Polaków, jak i na duszę, polskość.

Koniecznie przeczytaj: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Czytaj też: Historyk wyjaśnił, dlaczego Żydzi wciąż oskarżają naród polski o współudział w Holocauście. Jego słowa tłumaczą bardzo wiele [WIDEO]

Podczas rozmowy były opozycja powiedział również, że ten spór jest zdecydowanie szkodliwy nie tylko dla samego Izraela, ale całej cywilizacji żydowskiej, którą ten kraj reprezentuje. Jak dodał, te zaciekłe ataki na państwo polskie mogą wynikać z ich innych poglądów na kluczowe dla wszystkich ludzi idee: 

To szkodzi całej cywilizacji żydowskiej, bo pokazuje tą ich złą twarz.(…) W cywilizacji żydowskiej są zupełnie inne niż w cywilizacji łacińskiej podejścia do pięciu podstawowych spraw, tzn. do prawdy, dobra, piękna, dobrobytu i zdrowia.

W trakcie wywiadu prof. Dakowski powiedział również, że paradoksalnie ten konflikt przyniósł również korzyści, jak choćby to, że wielu ludzi utwierdziło się teraz w przekonaniu, że istnieje międzynarodowa społeczność żydowska mająca w swoich rękach niemal wszystkie media świata:

Pierwsza rzecz, jaka mnie ucieszyła w tym totalnym ataku na polskość, to jest to, że zobaczyliśmy, że rzeczywiście istnieje takie coś, jak międzynarodowe żydostwo, które posiada właściwie wszystkie media na całym świecie. Ta opinia światowa jest tak właśnie przez nich sterowana zupełnie tak, jak chłop kieruje koniem czy wołem.

Były opozycjonista zwrócił również uwagę, że kluczową sprawą, która skłóciła obecnie Polaków i Żydów, jest odmienny pogląd na kwestię prawdy:  

My tzn, Polacy i katolicy jako prawdę uznajemy prawdę obiektywną. Dla mnie prawdą jest to, co istnieje naprawdę. Zupełnie inaczej niż dla jakiegoś bankiera, czy premiera Izreala. Dla nich prawdą jest to, co wygodne jest dla nich osobiście, czy też Izraela, lub też dla tzw. wspólnoty międzynarodowej.

Poniżej cały wywiad:

Warto przeczytać: Mocna wypowiedź wiceprezesa partii Wolność. Podczas wywiadu wyjaśnił, dlaczego Izrael sprzeciwia się nowelizacji ustawy o IPN [wideo]

Podziel się