Szukaj

Tak wyglądały próby prowokacji na Marszu Niepodległości. Błyskawiczna reakcja organizatorów i policji [foto+wideo]

11-11-2018 22:38
Marsz Niepodległości 2018, prowokacje, Fot. Polsat News/Andrzej Holinka / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Policja w oficjalnym komunikacie podkreśliła, że mimo gigantycznej frekwencji dzisiejszy Marsz Niepodległości przebiegł w spokojnej atmosferze. W tym roku nie udały się próby zakłócenia wydarzenia. Na akcje lewicy reagowała natychmiast straż marszu i policja.

Pierwsze zdarzenie opisywane przez internautów jako próba prowokacji miało miejsce na Alejach Jerozolimskich na wysokości Muzeum Narodowego. Przy trasie marszu ustawiła się grupa zwolenników opozycji z napisem „Konstytucja”. Wtedy słychać było silne wybuchy petard.

Policja w bojowym rynsztunku wybiegła od strony ulicy Smolnej i ustawiła się w szpaler. Na nagraniach widać lecące race. Zaczęto też skandować „Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę”.

Koniecznie przeczytaj: Niesamowity spot. Organizatorzy opublikowali oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2018 [wideo]

Czytaj też: Znamy już oficjalne hasło Marszu Niepodległości 2018. Idealne na 100-lecie nieodległości Polski [wideo]

Zdaniem komentujących osób prowokacja miała na celu pomóc niektórym mediom pokazać w negatywnym świetle Marsz Niepodległości.

Poniżej nagrania:

Zakłócić przebieg Marszu Niepodległości usiłowały także feministki, które wbiegły przed czoło pochodu. Lewicowa działaczki próbowały rozwiesić baner z napisem „Kobiety przeciw faszyzmowi”, ale zostały powstrzymane przez narodowców.

Także na trasie Marszu próbowano rozwieszać różne flagi i symbole.

Warto przeczytać: Jest porozumienie organizatorów Marszu Niepodległości i rządu! 11 listopada obędzie się wspólny marsz

Podziel się