Szukaj

Proboszcz w parafii w Modzurowie przestawił godziny Mszy Św., aby nie kolidowały z meczami MŚ w Rosji

13-06-2018 20:52
Kościół w Modzurowie Fot. Corrin Beane / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował portal wprost.pl, proboszcz parafii p.w. Trójcy Świętej w Modzurowie postanowił na czas piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji zmienić godziny Mszy Św. Wszystko dlatego, by zarówno on, jak i parafianie mogli śledzić mecze rozgrywane w ramach tego turnieju. Co ciekawe, duchowny zapowiedział również utworzenie specjalnej strefy kibica dla fanów reprezentacji Polski.

Jak można przeczytać na tablicy ogłoszeniowej Rzymsko-Katolickiej Parafii p.w. Trójcy Świętej w Modzurowie, w związku z rozpoczynającymi się Mistorzstwami Świata w Rosji, godziny Mszy Św. ulegną zmianie:

Ponieważ mecze rozgrywane będą o godz. 14:00, 17:00 i 20:00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, Msze św. od czwartku, aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19:00,

Koniecznie przeczytaj: Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę z okazji tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Wymowne komentarze internautów [wideo+foto]

Czytaj też: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

W rozmowie z Wprost.pl ksiądz Joachim Kroll potwierdził chęć zorganizowania specjalnej „strefy kibica” na mistrzostwa. Jak dodał, wspólne oglądanie meczy reprezentacji, jest czymś wyjątkowym, ponieważ wciaż potrafi łączyć Polaków:

Będzie umieszczony telewizor i parafianie będą mieli możliwość kibicowania. Przede wszystkim to jest ważne, żebyśmy potrafili być razem. Kościół to jest wspólnota wspólnot. Jeżeli ludzie są razem, potrafią być razem, to zawsze jest jakieś dobro. My, także media, potrafimy ciągle krytykować, ciągle wyciągać błędy, natomiast jak usiądziemy razem, to się okazuje, że nie jesteśmy takimi „diabłami”. Potrafimy razem się cieszyć, razem oglądać mecze. To jest coś, co potrafi łączyć, zjednać.

Warto przeczytać: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Podziel się