Szukaj

Nielegalni imigranci próbowali przekroczyć polską granicę. W 5-osobowym Fiacie jechało 11 osób!

09-04-2017 12:21
10 Wietnamczyków w jednym samochodzie
Podziel się

Straż graniczna na Podlasiu zatrzymała próbę nielegalnego przekroczenia granicy polsko-litewskiej. Okazało się, że w jednym aucie jechało 10 Wietnamczyków, których przewoził bezpaństwowiec narodowości czeczeńskiej.

Fiat Stilo z 11 osobami w środku został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy w czwartek 6 kwietnia w Rutce-Tartak na Podlasiu.

Oprócz 45-letniego kierowcy pięcioosobowym samochodem podróżowało dziesięciu obywateli Wietnamu. Dziewięciu mężczyzn w wieku od 17 do 34 lat oraz jeden nieletni w wieku 13 lat. Żaden z nich nie miał dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce – poinformowała Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Koniecznie przeczytaj: Włoska prokuratura: nielegalni imigranci przerzucani są na Sycylię luksusowymi jachtami

Czytaj też: 600 firm zgłosiło chęć budowy muru na granicy z Meksykiem

Samochodem, który miał litewskie tablice rejestracyjne, kierował Czeczeniec. Mężczyzna usłyszy zarzuty zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Obywatele Wietnamu, po przeprowadzeniu niezbędnych czynności, zostali przekazani w piątek rano stronie litewskiej w ramach readmisji.

To największa zatrzymana przez Podlaski Odział Straży Granicznej próba nielegalnego przemytu od początku tego roku.

Warto przeczytać: PILNE! Próba zamachu z użyciem samochodu. Tym razem w Belgii [FOTO]

Podziel się