Szukaj

Prezydent Wrocławia: Nienawidzę piep****nych nacjonalistów

06-12-2016 16:58
Rafał Dutkiewcz, prezydent Wrocławia Fot. IFLA / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Rafał Dutkiewcz, prezydent Wrocławia, delikatnie mówiąc, nie jest lubiany przez środowiska narodowe, zresztą, jak się okazuje ze wzajemnością. Samorządowiec na ostatnim spotkaniu z użytkownikami Twittera, stwierdził, że „nienawidzi piep****nych nacjonalistów”.

Nienawidzę piep****nych nacjonalistów – powiedział prezydent Wrocławia, kiedy został zapytany przez jednego z użytkowników Twittera, czego nie lubi w swoim mieście.

W celu podkreślenia swojej nienawiści, przytoczył następującą analogię:

Pot jest rzeczą ludzką. Jak się człowiek poci to potem cuchnie. Tylko, że cywilizowani ludzie się myją. Społeczeństwa powinny się obmywać z nacjonalizmu.

Szczęśliwie najbardziej wstrętny akt rasizmu i nacjonalizmu, który zdarzył się we Wrocławiu został bardzo przykładnie, moim zdaniem, ukarany – dodał Dutkiewicz, nawiązując oczywiście do spalenia kukły Żyda we Wrocławiu przez Piotra Rybaka, który został skazany na 10 miesięcy więzienia.

Koniecznie przeczytaj: Międzynarodowe zamieszanie po rozmowie Donalda Trumpa z prezydent Tajwanu

Czytaj też: Prezydent Ukrainy wraz z rodziną uwieczniony na religijnym fresku?

Przypomnijmy, że Dutkiewcz wywołał oburzenie w środowiskach narodowych, kiedy w 2003 r. na Uniwersytecie Wrocławskim, czyli państwowej uczelni zorganizował wykład z z prof. Zygmunt Baumanem, który w latach pięćdziesiątych XX w. był agent tzw. Informacji Wojskowej i członkiem Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Bauman zajmował się w tych czasach m.in. komunistyczną propagandą. Warto dodać, że należał do organów, które represjonowały żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którzy nie zgadzali się z komunistyczną wizją Polski i walczyli ze stalinowskim reżimem.

Środowiska narodowe zakłóciły wykład, w odpowiedzi Dutkiewcz zapowiedział, że nie będzie tolerował w swoim mieście „nacjonalistycznej hołoty”.

Warto przeczytać: Prezydent zdenerwowany pytaniem dziennikarza TVN? „Co to za pytanie?!”

Podziel się