Szukaj

Prezydent Poznania zapowiedział, że przyjmie uchodźców

26-06-2017 20:15
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, PO Fot. Platforma Obywatelska RP / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Polska to jeden z nielicznych krajów, który sprzeciwił się relokacji nielegalnych imigrantów. Okazuje się jednak, że nie brakuje w u nas polityków, którzy wciąż chcą ich przyjmować.

W ubiegłym tygodniu szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował, że miejscowości, w których rządzi ich partia zdecydują się przyjąć tzw. „uchodźców”. Taka deklaracja padła z ust prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

To symboliczny gest, ale wyrażany przez wielu samorządowców w kraju. Udzielenie schronienia jednej - ewentualnie dwóm - matkom z dziećmi, ze sprawdzoną tożsamością i statusem uchodźcy nie jest ciężarem ponad możliwości polskich miast – wyjaśnił prezydent Poznania podczas poniedziałkowej rozmowy z PAP.

Koniecznie przeczytaj: Marek Jakubiak miażdży posła Platformy Obywatelskiej ws. uchodźców [WIDEO]

Czytaj też: Zamieszki na greckiej wyspie. Imigranci zaatakowali policję

Informacja ta nie przypadła do gustu szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi, który podczas wywiadu dla „Sygnałów Dnia” zaproponował prezydentowi Poznania przyjęcie cudzoziemców z ośrodka w gminie Góra Kalwaria.

Podobno prezydent Poznania ma relokować uchodźców jako pierwszy. Mam taką propozycję: rozmawiałem z burmistrzem Góry Kalwarii, władze samorządowe Góry Kalwarii mają kłopoty z obywatelami rosyjskimi narodowości czeczeńskiej, którzy są tam w ośrodku. Może więc relokacja z Góry Kalwarii do Poznania, jeżeli jest takie zainteresowanie prezydenta Poznania? – wyjaśnił polityk Prawa i Sprawiedliwości, cytowany przez portal wpolityce.pl.

Warto przeczytać: Korupcja i molestowanie w obozie dla uchodźców

Podziel się