Szukaj

Poruszające słowa prezydenta Gruzji z 10 kwietnia 2010 roku [WIDEO]

10-04-2017 22:37
Micheil Saakaszwili w CNN Fot. stareprzescieradlo / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Micheil Saakaszwili, prezydent Gruzji po katastrofie w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. udzielił poruszającego wywiadu stacji CNN. Polityk w wyjątkowo ciepłych słowach opisał Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę.

Jestem politykiem już od dłuższego czasu i wiem, że w polityce trudno o prawdziwą przyjaźń. Ten człowiek potrafił być prawdziwym przyjacielem, jego żona Maria była nadzwyczajną osobą. Jestem jednym z tych ludzi, którzy stracili dziś wielu przyjaciół. To ogromna strata nie tylko dla Polski, ale także dla mojego kraju. On był bohaterem Gruzji. Był bohaterem naszej walki o wolność. Uważam, że był głosem wolności i głosem Europy na całym świecie. Jestem zdruzgotany - mówił Saakaszwili.

Koniecznie przeczytaj: Były prezydent Gruzji odwiedził muzeum UPA na Wołyniu. Padły skandaliczne słowa [FOTO]

Czytaj też: Smoleńsk. Dramatyczny moment, kiedy reporter TVP zdaje sobie sprawę, z tego co się stało [WIDEO]

Dzisiejszego ranka poczułem potrzebę, żeby powiedzieć naszym polskim przyjaciołom, że nie są sami - powiedział prezydent Gruzji.

Można się zgadzać z decyzjami politycznymi Lecha Kaczyńskiego lub nie, ale trzeba podkreślić, że rzadko kiedy obserwuje się w polityce taką przyjaźń, jak ta między polskim prezydentem a Micheilem Saakaszwilim.

Warto przeczytać: Antoni Macierewicz: do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Donalda Tuska

Podziel się