Szukaj

Prezes RN na konferencji zwrócił się bezpośrednio do dziennikarzy. Narodowiec przypomniał bulwersujący fakt [WIDEO]

22-01-2018 18:32
Robert Winnicki, Ruch Narodowy Fot. Punkt Widzenia TV / You Tube / screen YouTube
Podziel się

W czasie zorganizowanej dzisiaj konferencji w Sejmie przedstawiciele Ruchu Narodowego odpowiadali m.in. na zarzuty mediów związane z oskarżeniami o rzekome przenikanie ruchów neonazistowskich do środowiska narodowców.

Prezes RN Robert Winnicki jasno dał do zrozumienia, co jego organizacja myśli o odwoływaniu się do nazizmu i wszelkich innych totalitaryzmów: Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała podczas II wojny światowej, potępiamy wszystkie odwołania do ruchów totalitarnych.

Nawiązując do materiału stacji TVN, poseł podkreślił: Ktokolwiek, kto w Polsce po II wojnie światowej zakłada mundur nazistowski, obchodzi urodziny Hitlera wypisuje się ze wspólnoty narodowe.

Tego typu działalność to jest folklor. To jest psychiczny folklor. Te obrazy są tak zdumiewające, że wręcz wyglądają jakby były reżyserowane – ocenił Winnicki z kolei w programie „RZECZoPOLITYCE”.

Jestem zbulwersowany i zaskoczony. To co się wydarzyło jest karygodne i nie może być miejsca na takie hucpy w lesie. Nawet jeżeli to wygląda na skrzyżowanie Monty Pythona z "Allo Allo", to powinno być ścigane – podkreślił.

Nie można rozciągać kryminalnych incydentów na wszystkich Polaków lub na całą ideę narodową – to antypolska propaganda – dodał Winnicki na konferencji.

Działacz narodowy w pewnym momencie zwrócił się do dziennikarzy.

Jak to jest, że jakiś świr urządza imprezę w lesie i wokół tego jest medialna zadyma ogólnopolska na wiele dni, a z drugiej strony działacz partii Razem, partii która bierze pieniądze z budżetu, pisze wprost na portalu „Jestem komunistą” i jest nas wielu w tej partii. I to nie budzi żadnej sensacji, nie jest przedmiotem dociekliwych reportaży, rozstrzeliwania medialnego tego środowiska – mówił Winnicki.

Koniecznie przeczytaj: Kto naprawdę propaguje w Polsce nazizm? Paweł Kukiz publikuje zdjęcia celebrytów ze swastykami. Większość to ulubieńcy lewicy [FOTO]

Czytaj też: Prezes Związku Ukraińców oskarżył Polaków o szerzenie nienawiści wobec Ukraińców. „Do ataków fizycznych dochodzi już niemal w całej Polsce”

Proszę mi to wytłumaczyć, w czym pogrobowcy – my się zgadzamy z tym, że pogrobowców Adolfa Hitlera należy ścigać i piętnować, czy są chorzy psychicznie, czy robią to na poważnie – ale ja się pytam, w czym pogrobowcy Lenia czy Stalina są lepsi od pogrobowców Hitlera, że państwo ich nie ścigacie? Że nie rozstrzeliwujecie medialnie partii, które bierze miliony z budżetu. Proszę mi wytłumaczyć ten dziwny fenomen – dodał.

Niestety w Polsce Komunistyczna Partii Polski mogła zostać zarejestrowana. Bardzo dobrze, że sobie nie wyobrażamy, że istnieje w Polsce i działa Nazistowska Partia Polski, ale dlaczego sobie wyobrażamy i dlaczego jest dopuszczalne od lat ‘90, że działa Komunistyczna Partii Polski. Dlaczego to nie jest przedmiotem zainteresowania medialnego. Dlaczego tutaj jest taka szalona nierównowaga – pytał Winnicki.

Ruch Narodowy na konferencji zaprezentował projekt penalizujący kult przywódców totalitarnych tj. Adolfa Hitlera, Włodzimierza Lenina, Józefa Stalina i Stepana Bandery.

Pojawia się w nim propozycja rozszerzenia obowiązującej obecnie ustawy i zmiany jednego z przepisów na poniższy:

§1a. Kto propaguje, oddaje cześć lub w inny sposób tworzy kult przywódców totalitarnych państw i formacji, w szczególności Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, Włodzimierza Lenina, Stepana Bandery, podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Prezes RN zaapelował o poparcie propozycji Ruchu Narodowego przez wszystkie partie polityczne.

Zobaczymy, czy to tylko gra polityczna czy faktycznie politycy poprą penalizację kultu ludobójców – powiedział.

Dłuższy fragment konferencji tutaj:

Warto przeczytać: Obcokrajowiec mieszkający w Polsce nie wytrzymał: „Odwalcie się od mojej Polski. Opluwacie własną ojczyznę dla politycznych zysków” [FOTO]

Podziel się