Szukaj

Olsztyn: Prezes ZGOK-u wskazał przyczynę niedawnego pożaru wysypiska śmieci: „To wina rządowego programu 500+”

12-06-2018 21:00
Pożar w Olsztynie Fot. Olsztyn.com.pl / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Niezwykle popularnym tematem poruszanym w polskich mediach są kolejne pożary wysypisk śmierci. Wciąż trwają dyskusje na temat przyczyn powstawania dzikich miejsc składowania odpadów, a także powodów zaprószenia ognia. Niedawno w sprawie płonących śmieci na terenie olsztyńskiego ZGOK-u wypowiedział się sam prezes tej spółki Marek Bryszewski, który za taki stan rzeczy obwinił... rządowy program „Rodzina 500+”.

Gdy pod koniec maja bieżącego roku w olsztyńskim ZGOK wybuchł pożar, strażacy walczyli z płomieniami przez ponad 16 godzin. W wyniku tego incydentu spłonęło w sumie 900 ton mebli składowanych na placu zakładu. Jak podkreślił portal debata.olsztyn.pl, na placu ZGOK w Olsztynie na stałe składowane jest około 1,5 tys. ton odpadów wielkogabarytowych.

Do sprawy niedawnego pożaru odniósł się m.in. prezes olsztyńskiego ZGOK Marek Bryszewski, który pokusił się o wygłoszenie niezwykle zaskakującej tezy: 

Koniecznie przeczytaj: Ministerstwo Środowiska ujawniło dane o transporcie śmieci do Polski. Statystyki są zatrważające [foto]

Czytaj też: Policja zatrzymała ciężarówkę nielegalnie przewożącą śmieci. Odpady pochodzące z Niemiec miały trafić na składowisko pod Opolem

Meble zalegają plac, gdyż non stop są dowożone; jest to efekt programu Rodzina 500 plus. Rodziny masowo wymieniają meble, a moce przerobowe zakładu są zbyt małe, by je przerobić.

Warto zaznaczyć, że tylko w tym roku w Polsce doszło do co najmniej 45 pożarów wysypisk i składowisk śmieci. Z kolei ze statystyk Panśtwowej Straży Pożarnej wynika, że mogło być nawet 70 takich przypadków.

Warto przeczytać: Marek Jakubiak ostro o Adamie Andruszkiewiczu: „Chorągiewka. Ja takich lizusków po prostu nie znoszę” [wideo]

Podziel się