Szukaj

Pracownicy polskiej firmy porwani w Pakistanie. Kilka lat temu skończyło się tragicznie [WIDEO]

27-11-2016 12:36
Piotr Stańczyk, polski inżynier zamordowany przez talibów Fot. terash09 / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Sześciu Pakistańczyków pracujących dla Geofizyki Kraków zostało porwanych w północno-zachodniej części kraju – podaje Reuters, który powołuje się na źródła wojskowe. W 2008 r. polski inżynier, pracownik tej samej firmy, został uprowadzony przez terrorystów. Po kilku miesiącach talibowie zamordowali go, odcinając mu głowę.

Pakistańscy pracownicy polskiej firmy zostali porwali przez uzbrojonych mężczyzn w sobotę po południu czasu lokalnego. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Drazinda, ok. 80 km na północny zachód od miasta Dera Ismail Khan.

Spółka Geofizyka Kraków SA. zajmuje się świadczeniem usługi związanych z poszukiwaniem złóż węglowodorów (gazu ziemnego i ropy naftowej). Obecnie firma jest w stanie likwidacji.

Koniecznie przeczytaj: Zamieszki w Bukareszcie przed meczem Rumunia – Polska. Bójka między kibicami Legii Warszawa i Wisły Kraków [WIDEO]

Czytaj też: Znany gangster pobity przez kibiców. Jest w ciężkim stanie

Na razie żadna organizacja nie przyznaje się do porwania. Wcześniej talibowie uprowadzali ludzi dla okupu lub w zamian za uwolnienie z więzień powiązanych z nimi terrorystów.

We wrześniu 2008 r. talibowie porwali w Pakistanie polskiego inżyniera pracującego dla Geofizyki Kraków. Piotr Stańczyk został zamordowany przez terrorystów podczas egzekucji w lutym 2009 r.

Warto przeczytać: Donald Trump urodził się w Pakistanie? Ta telewizja pokazała dowód

Podziel się