Szukaj

Film, który podbija sieć. Policjant z Poznania pomaga przejść pieszemu przez ulicę [WIDEO]

03-02-2017 20:04
Policjant z Poznania pomaga pieszemu przejść przez ulicę Fot. MrKubalec / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Policjanci nie tylko potrafią wystawiać mandaty. Udowadnia to nagranie z Poznania, na którym zarejestrowano nietypową interwencję funkcjonariusza. Krótki film robi furorę w Internecie.

Zdarzenie miało miejsce 27 stycznia w piątek na ul. Głogowskiej, która jest jedną z najbardziej ruchliwych ulic w Poznaniu. Zapis prawdopodobnie pochodzi z kamery tramwaju.

Na nagraniu widzimy starszego mężczyznę, który po nieudanej próbie przekroczenia ulicy w niedozwolonym miejscu, z powodu natężonego ruchu aut, zatrzymuje się w połowie przejścia. Policjant, który przyjeżdża na miejsce zdarzenia nie wystawia jednak pechowemu pieszemu mandatu. Zamiast tego funkcjonariusz wysiada z radiowozu pozostawionego na ulicy na sygnale, wstrzymuje ruch pojazdów i pomaga zagubionemu mężczyźnie przejść na drugą stronę.

Koniecznie przeczytaj: Szwedzki policjant ukarany, bo powiedział prawdę o swojej pracy

Czytaj też: Rządowe kolumny… pieszych za PiS i za PO [WIDEO + FOTO]

Zachowanie funkcjonariusza zostało docenione przez internautów, którzy jak sami przyznają, na początku byli przekonani, że policjant podchodzi do pieszego, aby wypisać mu mandat.

Warto przeczytać: Włoski policjant, który zastrzelił zamachowca z Berlina nie dostanie niemieckiego odznaczenia ze względu na neofaszystowskie sympatie

Podziel się