Szukaj

Spektakularny powrót Klaudii Jachiry. Wystosowała dramatyczny apel do rodziców. Jego treść rozbawiła internautów do łez [FOTO]

12-01-2018 14:45
Klaudia Jachira Fot. Klaudia Jachira / facebook.com
Podziel się

Znana ze swoich antyrządowych występów satyryczka Klaudia Jachira znowu o sobie przypomniała. Tym razem jednak powodem nie jest kolejna piosenka czy happening, a „dramatyczny” apel wystosowany na Facebooku w związku z „niebezpiecznym” zjawiskiem, które zwolenniczka opozycji zaobserwowała podczas pracy w przedszkolu.

Otóż zdaniem Jachiry, zamach na wolność, demokrację i praworządność w Polsce zaczyna się już w przedszkolu. Według niej, świadczy o tym fakt, że wielu chłopców biorących udział w balu przebierańców wybiera kostium stróżów prawa. Zdaniem satyryczki to niezwykle niepokojące zjawisko popularyzacji policji. Jak dodaje Jachira, nawet w okresie PRL dzieci nie przebierały się za milicjantów:

Prowadziłam dziś bal karnawałowy w przedszkolu. 80% chłopców było przebranych za…policjantów! Ten strój dobrze znam, ponieważ identycznie wyglądają policjanci pacyfikujący obywatelskie demonstracje. Za komuny też były bale w przedszkolach, jednak z tego co słyszałam, to nikt nie przebierał się za milicjanta… - pisze Jachira.

Żołnierz, Indianin, Spiderman ok. Ale policjant? Drodzy rodzice, naprawdę chcecie, by Wasze dzieci budowały represyjne państwo? Wzywali na przesłuchania opozycjonistów, ochraniali miesięcznice, aresztowali za posiadanie białej róży? Widok tyłu „policjantów” nawet na balu w przedszkolu to przerażający widok.

W apelu nie zabrakło również innych kuriozalnych stwierdzeń, które nie uszły uwadze czujnych internautów, którzy bardzo szybko zareagowali na „mądrości” głoszone przez satyryczkę. Komentujących rozbawiła szczególnie wzmianka o Spidermanie. 

Koniecznie przeczytaj: Posłanka Nowoczesnej o relacjach polsko-węgierskich: „Jedyne, co nas łączy z Węgrami, to wspólny interes w łamaniu demokracji"

Czytaj też: KOD nagrał kolejny spot propagandowy. Wystąpili w nim mężczyźni pochodzący z... Afryki. Nagranie rozbawiło internautów do łez [WIDEO]

Warto przeczytać: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

Podziel się