Szukaj

Mrożące krew w żyłach nagranie z Pilawy. Pieszy wtargnął na ulicę. Doszło do potrącenia [wideo]

12-01-2019 15:47
Pilawa, potrącenie pieszego Fot. Tygodnik Siedlecki / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Zdarzenie, które miało miejsce w Pilawie pod Garwolinem pokazuje, że piesi także mogą być przyczyną wypadków drogowych. Mężczyzna przebiegający przez drogę wpadł tuż pod nadjeżdżający samochód.

Do potrącenia doszło 9 stycznia po godz. 18.00. Wypadek zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu udostępnionym przez policję widać, że zawinił mężczyzna, który w skrajnie nieodpowiedzialny sposób, nie zachowując środków ostrożności, chciał szybko przedostać się na drugą stronę ulicy. Pieszy wtargnął pod koła nadjeżdżającego samochodu. Kierowca zobaczył mężczyznę w ostatniej chwili i nie miał czasu na reakcję.

Koniecznie przeczytaj: Groźny wypadek w Bolkowie. Kierowca bmw staranował sześcioosobową rodzinę [wideo]

Czytaj też: Ukraina: Przerażający wypadek kierowcy BMW. Samochód dosłownie rozdarł się na pół [wideo]

Potrącony pieszy trafił do szpitala. Na szczęście przeżył wypadek. Policja prowadzi w sprawie zdarzenia postępowanie wyjaśniające. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o zachowywanie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy przechodzeniu przez ulicę.

Pamiętajmy, że przechodzenie przez jezdnię poza przejściami dla pieszych nie może powodować zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i na drugą stronę przechodzić jak najkrótszą drogą. Na drodze dwujezdniowej pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych

- tłumaczy policja. Więcej tutaj.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Kędzierzyn-Koźle: Atak na nieletnią dziewczynę. Policja szuka tego mężczyzny [wideo]

Podziel się