Szukaj

Posłanki Nowoczesnej czują się uciskane przez PiS! Nagrały protest [WIDEO]

08-03-2017 19:18
Joanna Scheuring-Wielgus, Nowoczesna Fot. Monika_Lind / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Parlamentarzystki wchodzące w skład klubu kierowanego przez Ryszarda Petru uznały, że PiS ogranicza prawa kobiet w Polsce. By dać wyraz swojemu niezadowoleniu, nagrały film.

Każda z pań wygłosiła wcześniej przygotowaną kwestię. Katarzyna Lubnauer oświadczyła na przykład, że wszystkie kobiety powinny protestować przeciwko przemocy władzy, a także wprowadzaniu państwa wyznaniowego w Polsce. Kamila Gasiuk-Pichowicz wyraziła niezadowolenie z powodu „zamachu” na program in vitro. Poseł Elżbieta Stępień protestowała przeciwko dyskryminacji w zakresie wynagrodzeń między mężczyznami a kobietami.

Koniecznie przeczytaj: Posłanka Nowoczesnej zalicza wpadkę na marszu KOD-u. Myślała, że hymn UE to „Oda do młodości” [WIDEO]

Czytaj też: Posłanki Nowoczesnej o „Syriuszu” Wolskim [WIDEO]

W materiale nagranym przez Nowoczesną pojawiają się też mniej znane kobiety z tej partii, a także... mężczyzna. Poseł Jerzy Metyszowicz, który kobietą wprawdzie nie jest, uznał, że należy protestować przeciwko „dyskryminacyjnym” i „totalitarnym” praktykom partii rządzącej.

Warto przeczytać: Posłanka Nowoczesnej chciała zabłysnąć „trudnym słowem”. Skończyło się na kompletnej kompromitacji [WIDEO]

Podziel się