Szukaj

Posłanka Nowoczesnej wyjaśnia, dlaczego sondaż jest lepszy od referendum konstytucyjnego [WIDEO]

04-05-2017 21:32
Kamila Gasiuk-Pihowicz, Nowoczesna Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Kamila Gasiuk-Pihowicz skomentowała w rozmowie z dziennikarzami propozycję Andrzeja Dudu w sprawie przeprowadzenia referendum konstytucyjnego. Posłanka Nowoczesnej w imieniu swojej partii krytycznie odniosła się do tego pomysłu, podając „alternatywne” rozwiązanie.

Prezydent w czasie przemówienia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja ogłosił, że w przyszłym roku jego celem stanie się doprowadzenie do referendum w sprawie zmiany obecnie obowiązującej ustawy zasadniczej. Rok 2018 ma być symboliczny, gdyż wtedy przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak można było się spodziewać, propozycja Andrzeja Dudy nie przypadła do gustu większości partii opozycyjnych. Jednak mimo to wypowiedź Kamili Gasiuk-Pihowicz była dzisiaj szeroko komentowania, zwłaszcza w mediach społecznościowych.

Koniecznie przeczytaj: Kamila Gasiuk-Pihowicz po zamachu w Manchesterze przestrzega przed... „uprzedzeniami”

Czytaj też: Posłanka Nowoczesnej nie widzi związku między muzułmańskimi imigrantami a zamachami terrorystycznymi

Posłanka Nowoczesnej przekonywała bowiem, że o wiele lepszym rozwiązaniem niż przeprowadzanie referendum jest zrobienie… sondażu.

O kwestie, o których mówi pan Andrzej Duda można spokojnie zapytać w sondażu. Taki sondaż byłby o wiele bardziej miarodajny, a na pewno tańszy – mówiła Gasiuk-Pihowicz.

Warto przeczytać: Poseł PiS rzeczowo wyjaśnił Kamili Gasiuk-Pihowicz sprawę ułaskawienia Mariusza Kamińskiego [WIDEO]

Podziel się