Szukaj

Posłanka Nowoczesnej odwołała się do słów papieża. Mocna riposta dziennikarza [WIDEO]

14-05-2017 04:52
Joanna Scheuring-Wielgus Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Po ostatniej słynnej wypowiedzi Grzegorza Schetyny, kwestia przyjmowania uchodźców znowu stała się jednym z głównych tematów w politycznej debacie. Joanna Scheuring-Wielgus na antenie TVP Info zdecydowanie skrytykowała nowe stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Posłanka Nowoczesnej o swoich poglądach na politykę imigracyjną mówiła w prowadzonym przez Adriana Klarenbacha programie „Gość poranka”. Scheuring-Wielgus przekonywała o konieczności przyjmowania uchodźców, poparcia dla swoich tez szukając… w apelach wygłaszanych przez głowę Kościoła katolickiego.

My nie jesteśmy w ogóle za jakimiś takimi narzuconymi kwotami. Ja kompletnie tego nie rozumiem. Natomiast ważne jest dla mnie to, co mówi papież Franciszek – mówiła posłanka Nowoczesnej, która odwołała się do sumienia katolików.

Koniecznie przeczytaj: Scheuring-Wielgus w czasie konferencji ujawnia „ksywkę” koleżanki z Nowoczesnej [WIDEO]

Czytaj też: Partnerka Wojewódzkiego w ogniu krytyki za żart o uchodźcach

Ostatnie badania pokazują, że 80% Polaków to katolicy. No więc, jeżeli 80% Polaków to katolicy, którzy wierzą w to, co mówi szef Kościoła, czyli papież Franciszek, to tak naprawdę powinniśmy przyjmować uchodźców już od bardzo dawna – stwierdziła Scheuring-Wielgus.

Posłanka Nowoczesnej spotkała się z szybką ripostą prowadzącego, który wskazał, że słów papieża nie należy traktować wybiórczo. Dziennikarz podał wymowny przykład.

Słów papieża Franciszka, podobnie jak nauki Kościoła katolickiego nie traktuje się wybiórczo. Skoro mówi pani o 80 procentach, znaczy się, że tylko 20 procent mogłoby (…) uczestniczyć w innych wydarzeniach, jak chociażby czarne protesty – powiedział Klarenbach.

Scheuring-Wielgus aktywnie wspierała tzw. czarne protesty, które jako proaborcyjne manifestacje w sposób oczywisty sprzeczne są z nauką Kościoła katolickiego. Wydaje się jednak, sądząc po reakcji, a właściwie jej braku ze strony Scheuring-Wielgus, że posłanka nie zrozumiała dość jasnej aluzji, która była do niej kierowana.

Warto przeczytać: Włochy: tylko 5,4% osób ubiegających się o azyl to faktycznie uchodźcy

Podziel się