Szukaj

Posłanka Nowoczesnej o relacjach polsko-węgierskich: „Jedyne, co nas łączy z Węgrami, to wspólny interes w łamaniu demokracji"

08-01-2018 13:59
Joanna Scheuring-Wielgus Fot. Jacek Międlar‏ / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus, goszcząca w radiu TOK FM, w swoim stylu wypowiedziała się na temat wzajemnych relacji polsko-węgierskich.

Podczas wywiadu Joanna Scheuring-Wielgus została poproszona o wyrażenie opinii na temat niedawnego spotkania premierów Polski i Węgier, do którego doszło w Budapeszcie. Słynąca z „błyskotliwych" komentarzy posłanka Nowoczesnej bez wahania stwierdziła: 

Jedyne, co nas łączy z Węgrami, to wspólny interes w łamaniu demokracji. Jesteśmy dokładnie takim samym krajem jak Węgry, które wcześniej doprowadziły do stanu, w którym my teraz jesteśmy.

Koniecznie przeczytaj: Viktor Orban wzruszającym wpisem podsumował wizytę polskiego premiera na Węgrzech [WIDEO]

Czytaj też: Joanna Scheuring-Wielgus wbiła szpilę Grzegorzowi Schetynie. Posłanka Nowoczesnej dosadnie oceniła jego zdolności przywódcze [WIDEO]

Podczas niniejszej rozmowy, działaczka Nowoczesnej stwierdziła również, że premier Mateusz Morawiecki w przeciwieństwie do Victora Orbana nie jest samodzielnym szefem rządu. Ponadto zasugerowała, iż poparcie Węgrów jest wątpliwe i znów mogą zagłosować przeciwko polskim władzom.

Mateusz Morawiecki jest innym premierem niż Orban. Morawiecki jest pudrowany. Został naznaczony i nie jest osobą decyzyjną. Z Orbanem szefowie państw europejskich jednak rozmawiają. Jestem przekonana, że jak dojdzie od głosowania, to będzie podobna sytuacja, jak przy wyborcze Tuska. (…) Teraz być może będzie dokładnie taka sama historia.

Warto przeczytać: Zapomnijcie o „dyktaturze kobiet”. Scheuring-Wielgus przeszła samą siebie. Chciała uderzyć w Morawieckiego - nie wyszło... [WIDEO]

Podziel się