Szukaj

Posłanka Nowoczesnej nie widzi związku między muzułmańskimi imigrantami a zamachami terrorystycznymi

23-05-2017 18:03
Kamila Gasiuk-Pihowicz, Nowoczesna Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Kamila Gasiuk-Pihowicz nie zgadza się z tezą, że zamachy terrorystyczne mają związek z napływem do Europy muzułmańskich imigrantów. Przekonuje, że ataków w krajach europejskich dokonują ich obywatele.

Podczas porannej rozmowy na antenie Radia Plus prowadzący audycję „Sedno sprawy” Jacek Prusinowski wprost zapytał, czy jego gość widzi korelację między dużą liczbą muzułmanów i większym zagrożeniem atakami terrorystycznymi w tym kraju.

Nie zgadzam się z takimi tezami. Stawianie tak daleko idących tez powoduje, że aż cierpnie moja skóra – oponowała Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.

Ataki terrorystyczne, które zdarzają się w różnych krajach, to były ataki dokonywane już przez obywateli danego państwa. Te osoby nie były migrantami w pierwszym pokoleniu. Warto zwrócić uwagę na proces integrowania się z krajem do którego przybywają migranci.

Koniecznie przeczytaj: Kamila Gasiuk-Pihowicz po zamachu w Manchesterze przestrzega przed... „uprzedzeniami”

Czytaj też: Zamach w Manchesterze. Co najmniej 22 ofiary śmiertelne [WIDEO]

Na uwagę prowadzącego, że zamachy pokazują właśnie, że ten proces integracji jest bardzo często nieudany, Gasiuk-Pihowicz powtarzała tylko swój sprzeciw wobec kojarzenia muzułmanów z zamachami w Europie. Przez dłuższą chwilę oponowała nawet wobec nazywania zamachem terrorystycznym tragedii, do jakiej doszło w Manchesterze.

Wywiad z posłanką Nowoczesnej tutaj.

Warto przeczytać: Posłanka Nowoczesnej wyjaśnia, dlaczego sondaż jest lepszy od referendum konstytucyjnego [WIDEO]

Podziel się