Szukaj

Ryszard Petru nie chciał zejść z mównicy. To miał być kolejny „pucz”? [WIDEO]

29-09-2017 16:34
Ryszard Petru nie chce opuścić mównicy sejmowej Fot. Daga / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W czasie dzisiejszego posiedzenia Sejmu doszło do awantury z liderem Nowoczesnej w roli głównej. Ryszard Petru domagał się zarządzenia przerwy w obradach, a gdy jego wniosek został odrzucony, poseł przez dłuższą chwilę nie chciał zejść w mównicy sejmowej.

Petru wnioskował o przerwę, domagając się, aby premier przedstawiła stanowisko rządu ws. wprowadzenia wolnych od handlu niedziel. Marszałek Marek Kuchciński nie zaakceptował wniosku, tłumacząc, że nie dotyczy on porządku dziennego obrad. Lider Nowoczesnej nie chciał jednak odpuścić, przekonując, że „to jest fundamentalna kwestia, bo to jest w tym momencie procedowane w Sejmie”.

Marszałek Sejmu powtórzył po raz kolejny, że poseł zachowuje się niezgodnie z regulaminem Sejmu i przywołał go do porządku. Kuchciński upominał Petru kilka razy. Polityk dopiero po dłuższej chwili zdecydował się opuścić mównicą sejmową.

Koniecznie przeczytaj: Naprawdę ciężko uwierzyć. Ryszard Petru znowu zaliczył kuriozalną wpadkę [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru ledwo wrócił z wakacji, a już zdążył wywołać salwy śmiechu w Sejmie [WIDEO]

Nagranie ze zdarzenia opublikował m.in. poseł Kukiz’15, który zasugerował, że to mogła być próba przeprowadzenia kolejnego „puczu”.

Ryszard Petru zakłóca obrady Sejmu i nie chce zejść z mównicy. Czy to początek gry o kolejny pucz i obalenie Sejmu? - napisał na Twitterze Adam Andruszkiewicz.

Inne nagranie można zobaczyć tutaj:

Warto przeczytać: Ryszard Petru opowiada, jak sobie z niego żartowano na spotkaniu z prezydentem [WIDEO]

Podziel się