Szukaj

„To się w głowie nie mieści”. Poseł PO opublikował skandaliczną grafikę. Nawiązuje do plakatu nazistów [foto]

15-10-2018 11:36
Poseł PO opublikował grafikę nawiązującą do plakatu nazistów Twitter / screen Twitter
Podziel się

Falę oburzenia w mediach społecznościowych wywołał tweet Grzegorza Furgo. Poseł Platformy Obywatelskiej opublikował grafikę wzorującą się na hitlerowskiej propagandzie z okresu II wojny światowej.

Na plakacie widoczne są wizerunki polityków Prawa i Sprawiedliwości: Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Antoniego Macierewicza. „Złe duchy nad Twoim domem! Wspieraj UE, a zostaniesz uratowany” - brzmi napis umieszczony na dole.

Wymowna ta grafika…

- ocenił poseł PO.

Internauci szybko zorientowali się, że plakat jest przeróbką nazistowskiej propagandy. W oryginale umieszczono postacie Józefa Stalina, brytyjskiego premiera Winstona Churchilla oraz prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta. „Złe duchy ponad Twym domem! Pracuj z Niemcami, a zostaniesz uratowany” - podpisano wtedy plakat.

Koniecznie przeczytaj: Internauci nie wierzą. Pisarka krytykująca PiS zamieściła na swoim profilu mem z... aktorem porno [foto]

Czytaj też: „To jest hit”. Posłanka PO przyparta do muru odpowiada na pytanie o podniesienie wieku emerytalnego [wideo]

Promowanie przez posła PO grafiki wzorującej się na nazistowskiej propagandzie spotkało się z falą oburzenia w mediach społecznościowych.

Szarańcza to małe miki. Platforma poszła dalej. To już nie jest nawiązanie, to plagiatowanie niemieckiego faszyzmu

- napisał jeden z internautów.

To się w głowie nie mieści! Poseł @GrzegorzFurgo z @Platforma_org opublikował plakat wzorowany na NAZISTOWSKIEJ PROPAGANDZIE !!!

- skomentował Jarek Olechowski, dziennikarz TVP.

Inne komentarze także były utrzymane w podobnym tonie.

Po fali krytyki polityk PO zdecydował się usunąć grafikę i przeprosić.

Internaci komentują: 

Warto przeczytać: Wyciekła kolejna taśma. Nowak zastanawia się, jak wygrać kolejne wybory: „Może Niemców spytać?” [wideo]

Podziel się