Szukaj

Poseł PiS ostro krytykuje Donalda Tuska [WIDEO]

09-03-2017 10:07
Budynek Sejmu Fot. Photo RNW.org / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Młody parlamentarzysta PiS Kondrat Głębocki zabrał głos w sprawie debaty toczącej się w Polsce i w Europie, która dotyczy reelekcji Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Jak można się domyślać, poseł partii rządzącej ostro skrytykował byłego premiera, w którym wypomniał mu wszystkie błędy i wpadki dyplomatyczne, które zaszkodziły nie tylko Polsce, ale i całej UE. Poseł Głębocki przytoczył słynny tweet urzędującego szefa Rady Europejskiej, w którym były szef PO wypowiedział się na temat szans wyborczych Donalda Trumpa w wyścigu o fotel prezydenta USA. Donald Tusk krytycznie, a nawet drwiąco odniósł się do tej kandydatury. Uznawał zapewne, że to Hillary Clinton przejmie ster rządów w Waszyngtonie.

Koniecznie przeczytaj: Senator PO: Donald Tusk jest najważniejszą osobą w historii Polski [WIDEO]

Czytaj też: Donald Tusk kompromituje się, wygłaszając podziękowanie po wygranych wyborach na szefa Rady Europejskiej [WIDEO]

Poseł Głębocki odnosząc się do tych wydarzeń i samego Donalda Tuska, tak je skomentował:

Pytacie czy poprzemy waszego czempiona. Czy polski rząd poprze Donalda Tuska. Otóż ja chciałbym się zapytać, jak to możliwe, że miesiąc temu Donald Tusk wypowiada się szkodliwie dla Polski, strasząc Polskę negatywnymi konsekwencjami. Czy mamy takiego kandydata poprzeć, który szkodzi Polsce? Donald Tusk naraził także nasze relacje transatlantyckie trzy dni przed wyborami w Stanach Zjednoczonych.

Warto przeczytać: Donald Tusk ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej! Czy Kaczyński przegrał bitwę w Brukseli? [WIDEO]

Podziel się