Szukaj

HIT! Poseł Nowoczesnej wygłosił w telewizji płomienne przemówienie na cześć Ryszarda Petru. Całe studio pokładało się ze śmiechu [WIDEO]

22-01-2018 09:32
Witold Zembaczyński o Ryszardzie Petru Fot. WycinkiMK / YouTube / screen Twitter
Podziel się

W sobotę poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński gościł w programie „Młodzież Kontra”. Podczas rozmowy z młodymi działaczami politycznymi z zachwytem wypowiadał się na temat zalet i osiągnięć Ryszarda Petru. Na wygłoszoną przez polityka laudację publiczność zgromadzona w studiu zareagowała śmiechem.

W trakcie programu poseł Nowoczesnej został zapytany o to, czy Ryszard Petru jest dla niego autorytetem. Witold Zembaczyński bez chwili zawahania odpowiedział:

Ryszard Petru jest i zawsze będzie dla mnie autorytetem w dziedzinie ekonomii. Jego wizjonerskie podejście do kwestii gospodarczych jest absorbujące, frapujące i pociągające. Myślę też, że ma w sobie taką dużą dawkę charyzmy. Absolutnie w tych kwestiach gospodarczych będzie dla mnie zawsze autorytetem. Jako polityk… no cóż, stworzył fenomen, stworzył formację, która zgromadziła fantastycznych ludzi do Sejmu.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru tworzy własny projekt polityczny. Internauci zachwyceni. #Plan Petru hitem w sieci [FOTO+WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru zdradził, jak załatwiał pieniądze dla Nowoczesnej: „Dzwoniłem do różnych ludzi z prośbą o wpłatę 1 tys. czy 5 tys. zł i jakoś się udawało”

Jego wypowiedź rozbawiła obecną w studiu młodzież. Pomimo tego, poseł Nowoczesnej kontynuował swoją odpowiedź i bronił Ryszarda Petru. Zembaczyński przekonywał, że polska scena polityczna to niezwykle trudne środowisko, szczególnie dla nowych polityków, którzy potrzebują dużo czasu, by móc się przystosować do panujących na niej warunków:

Polityka jest to bardzo okrutne środowisko nienaturalne, w którym bardzo często gatunki, które występują jako pierwsze muszą w jakiś sposób się adaptować do nowej sytuacji. Myślę, że Ryszard Petru będzie potrafił to jeszcze zrobić, dzisiaj dla mnie przywódcą Nowoczesnej jest Katarzyna Lubnauer. Ja tego nie podważam.

Poniżej nagranie z wypowiedzią posła Nowoczesnej.

Warto przeczytać: No i stało się. Ryszard Petru zabrał głos w sprawie aborcji. To musiało się tak skończyć: „Młoda dziewczyna zachodzi w ciążę...” [WIDEO]

Podziel się