Szukaj

Poseł Nowoczesnej o Wałęsie: „Dla mnie jest człowiekiem świętym”

09-11-2016 16:19
Krzysztof Mieszkowski Fot. Tomasz Leśniowski / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Krzysztof Mieszkowski, poseł Nowoczesnej był jednym z gości programu „Bez retuszu”, który w dużej mierze został poświęcony osobie Lecha Wałęsy. Polityk został m.in. poproszony o skomentowanie zachowania byłego prezydenta, który wyszedł w czasie przemówienia Andrzej Duda na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”. Jego odpowiedź zaskoczyła wszystkich.

Nie będę oceniał Lecha Wałęsy. To jest jego decyzja. Nie będę go oceniał, bo mam do niego pełen szacunek – powiedział Mieszkowski.

Prof. Andrzej Dudek zwrócił uwagę, że przecież można kogoś ocenić, choćby pozytywnie, „nawet” jeżeli się go szanuje.

Może pan przecież ocenić pozytywnie. Może pan powiedzieć, że Wałęsa dobrze zrobił, że wyszedł, że się ubrał jak na spacer po plaży.

W tym momencie z ust Mieszkowskiego padły zaskakujące słowa:

Koniecznie przeczytaj: Zwierzenia posła Nowoczesnej z okazji 11 listopada: „Boję się prawdziwych patriotów i prawdziwych Polaków” [WIDEO]

Czytaj też: Poseł Krzysztof Mieszkowski ma swoją teorią o reprezentacji Polski „Zabrakło w niej uchodźców z Afryki i Azji” [wideo]

Lech Wałęsa – dla mnie osobiście – jest człowiekiem świętym i w związku z tym nie będę recenzował Lecha Wałęsy.

Odpowiedź zamurowała wszystkich, łącznie z prof. Dudkiem, który do całego zajścia był w stanie odnieść się dopiero po jakimś czasie. Już po zakończeniu programu historyk na Facebooku odniósł się do wypowiedzi Mieszkowskiego.

Polscy politycy rzadko są mnie w stanie jeszcze czymś zaskoczyć. Dlatego muszę odnotować wypowiedź posła Nowoczesnej Krzysztofa Mieszkowskiego, który w dzisiejszym programie „Bez retuszu” oświadczył w mojej obecności, że Lech Wałęsa jest dla niego osobą świętą i w związku z tym nie może oceniać jego żadnych zachowań czy wypowiedzi. Muszę przyznać, że wobec takiego stwierdzenia poczułem się kompletnie bezradny – stwierdził prof. Dudek.

Poniżej nagranie z wypowiedzią Mieszkowskiego:

Warto przeczytać: Poseł Nowoczesnej zdradza, jak prześladuje „reżim”. Dziennikarz ledwie dotrwał do końca wywiadu [WIDEO]

Podziel się