Szukaj

Nanga Parbat. Poruszające słowa żony Tomasza Mackiewicza: „Obiecał, że nie zginie, że będzie żył osiemdziesiąt lat ”

31-01-2018 19:29
Tomasz Mackiewicz, Anna Solska Fot. Tomasz Czapkins Mackiewicz / Facebook
Podziel się

Anna Solska, żona polskiego himalaisty Tomasza Mackiewicza, który nie wrócił z Nanga Parbat w poruszających słowach opowiedziała o swojej tragedii.

Czułam, kiedy on odszedł (...) Pamiętam ten moment jakby… kiedy to się zakończyło i po prostu mam nadzieję, że nie cierpiał, że wiedział, że nie jest sam tam, że jesteśmy wszyscy z nim. Mam nadzieję – powiedziała Anna Solska w reportażu „Czarno na białym” w TVN24.

Jak dodała, Tomasz obiecał jej, że szczęśliwie wróci do domu.

Powiedział, że w górach nie zginie, że mi obiecał to, że będzie żył osiemdziesiąt lat, że w Pakistanie mu ktoś to wywróżył, że będziemy razem. (…) To była pierwsza wyprawa kiedy nie miałam poczucia, że nie wróci, bo wcześniej się straszliwie bałam. To jest jakiś paradoks, że właśnie teraz to się stało - mówiła.

Koniecznie przeczytaj: Żona Tomasza Mackiewicza ma już dojść hejtu. Opublikowała bardzo mocny i poruszający wpis: „Mój ból po stracie jest nie do opisania”

Czytaj też: Pakistańscy wspinacze pójdą po Tomasza Mackiewicza? Trwają przygotowania do akcji poszukiwawczej na Naga Parbat [FOTO]

Jak mnie się pytają czy się baliśmy. Oczywiście, że zawsze się gdzieś tam baliśmy. Ale zawsze mu bardzo ufaliśmy. Wierzyliśmy w jego siłę i moc i w to, że jest nie do zdarcia. I w ten zdrowy rozsądek – powiedziała z kolei Małgorzata Sulikowska, szwagierka Tomasza Mackiewicza.

Nie wyobrażam sobie tego. Pogrzebu, pustej trumny. Nie wyobrażam sobie jak poradzi sobie moja siostra, jej dzieci – dodała.

Wcześniej Anna Solska apelowała na Facebooku, aby nie mówić źle o jej mężu:

Dziekuje Wam za wszystko, za Wszystko, za Wszystko...!  Proszę nie mówić o Nim źle... Był, jest Pięknym i Dobrym Człowiekiem. Jest tu z nami. Myślcie o Nim, proszę nie zapomnijcie. Taka jest też wola Elisabeth Revol, żeby pomoc dzieciom. Dziekuję z całego serca... Moja Miłość do Niego jest wieczna... Dzieci kochał, kocha ponad wszystko i one Jego... -  podkreśliła, jednocześnie dziękując za pieniądze wpłacane na zbiórkę.

Warto przeczytać: Wyruszą po Mackiewicza? „Pod Nanga Parbat czeka już 4 osobowa ekipa poszukiwawcza”. Wzruszające słowa ojca himalaisty

Podziel się