Szukaj

Jest porozumienie organizatorów Marszu Niepodległości i rządu! 11 listopada obędzie się wspólny marsz

10-11-2018 11:09
Marsz Niepodległości Fot. Marsz Niepodległości / Facebook
Podziel się

Przedstawiciele środowisk narodowych oraz szef kancelarii premiera przekazali w mediach społecznościowych, że doszło do zawarcia porozumienia organizatorów Marszu Niepodległości i strony rządowej. W setną rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada ulicami Warszawy przejdzie wspólny marsz.

Wielogodzinne rozmowy zakończyły się wczoraj późnym wieczorem. O zawarciu porozumienia z rządem poinformował Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości i wiceprezes ONR.

Wspólny marsz ma wyruszyć po godzinie 15.00 z Ronda Dmowskiego po przemówieniu Andrzeja Dudy.

Jest porozumienie @StowMarszN że strona rządową w sprawie wspólnotowego marszu na setną rocznicę odzyskania Niepodległości.

Spotykamy się o godz. 14.00 na Rondzie Dmowskiego. O godz. 15.00 po przemówieniu @AndrzejDuda wymarsz w stronę Stadionu Narodowego

Koniecznie przeczytaj: Niesamowity spot. Organizatorzy opublikowali oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2018 [wideo]

Czytaj też: Znamy już oficjalne hasło Marszu Niepodległości 2018. Idealne na 100-lecie nieodległości Polski [wideo]

- napisał na Twitterze Robert Bąkiewicz.

Krzysztof Bosak, zamieszczając treść wypracowanego porozumienia, podkreślił, że Marsz Niepodległości i Marsz Biało-Czerwony będą skoordynowane w jeden marsz, ale zachowają odrębne charaktery.

Zawarcie porozumienia z narodowcami potwierdził również szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Strona rządowa i Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” porozumiały się by godnie świętować Dzień Niepodległości! Skończyło się spotkanie w KPRM. Wygrała Polska. 11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz, który uczci setną rocznicę odzyskania Niepodległości!

- napisał na Twitterze.

Więcej szczegółów w tweetach poniżej:

Warto przeczytać: Narodowcy nie mieli wyjścia? Prezes Stowarzyszenia MN tłumaczy, dlaczego zgodzono się na wspólny marsz [wideo]

Podziel się