Szukaj

Znana aktorka przeprasza za... antysemityzm swojego dziadka i innych Polaków: „Wstydzę się za wszystkich Polaków, którzy....”

12-02-2018 10:04
Joanna Szczepkowska Fot. StudioTTVpl / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Niedawno popularna celebrytka Maja Ostaszewska opublikowała na Facebooku post, w którym przeprosiła za „zbrodnie” popełnione przez Polaków na Żydach. Jak się okazało, swoim wpisem niejako zapoczątkowała serię coming-outów ludzi świata kultury. Już dosłownie kilka dni później w podobnym tonie wypowiedziała się również inna znana aktorka Joanna Szczepkowska, która artykule napisanym dla „Plus Minus” także przeprosiła za antysemityzm, zwłaszcza swojego dziadka i jednocześnie stwierdziła, że wstydzi się za rodaków, którzy nie chcą przyznać się do zbrodni popełnianych na Żydach. Na jej słowa bardzo szybko zareagowali internauci.

W swoim tekście Joanna Szczepkowska napisał m.in., że jej nieżyjący już dziadek Michał Szczepkowski podczas swojego ostatniego obiadu spożytego w mieszkaniu powiedział, że Adolf Hitler był dobry, ponieważ zabijał ludzi narodowości żydowskiej:

Za co szanuję Hitlera – to za to, że wymordował Żydów.

W dalszej części swojego artykułu aktorka przyznała również, że Michał Szczepkowski dobrowolnie i ochotniczo pomagał w zagładzie Żydów. Jak napisała, z premedytacją zatrudnił się na stacji kolejowej, z której wyjeżdżały wagony z ludźmi narodowości żydowskiej.

Koniecznie przeczytaj: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Czytaj też: Historyk wyjaśnił, dlaczego Żydzi wciąż oskarżają naród polski o współudział w Holocauście. Jego słowa tłumaczą bardzo wiele [WIDEO]

W swoim artykule Joanna Szczepkowska przyznała, iż jako Polka przeprasza za jego postępowanie. Ponadto oświadczyła również, że wstydzi się za wszystkich rodaków, którzy nie chcą przyznać się do haniebnych zbrodni popełnianych na Żydach:

Silnie odczuwam wspólnotę z Polakami i dlatego właśnie jako Polka przepraszam za swojego dziadka. (...) Wstydzę się za tych wszystkich Polaków, którzy nie odczuwają wstydu za haniebne czyny wśród naszej wspólnoty.

Na te słowa Joanny Szczepkowskiej zareagowali internauci, którzy w swoich wpisach na Twitterze nie szczędzili aktorce gorzkich słów.

Poniżej kilka przykładowych tweetów:

Warto przeczytać: Mocna wypowiedź wiceprezesa partii Wolność. Podczas wywiadu wyjaśnił, dlaczego Izrael sprzeciwia się nowelizacji ustawy o IPN [wideo]

Podziel się