Szukaj

Pomoc dla Polaka coraz bardziej realna! Adam Bielecki daje szanse na powodzenie akcji. Jest reakcja polskiego rządu: „MSZ uwierzyło”

29-01-2018 11:31
Tomasz Mackiewicz Fot. Tomasz Czapkins Mackiewicz / Facebook
Podziel się

Trwają prace prywatnej grupy, która chce zorganizować pomoc dla uwięzionego w Nanga Parbat Polaka Tomasza Mackiewicza. Wygląda na to, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, choć czas ucieka nieubłaganie.

O inicjatywie grupy prywatnych, która chce pomóc, poinformował Michał M. Lisiecki, wydawca tygodników „Wprost” i „Do rzeczy”. Wczoraj tuż przed północą prezes PMPG Polskie Media napisał, że „ruszyło wznowienie prywatnych działań” i „trwa analiza danych”. Miała to być między innymi odpowiedź na dramatyczny apel ojca polskiego himalaisty, który przekonywał, że Tomek może jeszcze żyć.

Koniecznie przeczytaj: To nagranie poruszyło dzisiaj serca internautów. Tomasz Mackiewicz wypowiada słowa, których nie da się zapomnieć [WIDEO]

Czytaj też: Sensacyjna wiadomość. Jest szansa na akcję ratunkową dla Polaka. „Wznowienie prywatnych działań ruszyło. Analiza danych trwa”

Potem ukazywały się kolejny wpisy, w których Lisiecki podawał kontakt dla wszystkich osób, które mogą pomóc w akcji ratunkowej Polaka.

Teraz dowiadujemy się, że są postępy. Akcją udało się zainteresować Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Sprawą miał się zająć minister Bartosz Cichocki. Jak zaznacza Lisiecki, jest jeszcze wiele do zrobienia i „masę procedur do przebrnięcia”, a czas ucieka. „Mamy tylko 24h !!!” - napisał.

W wcześniejszym tweecie Lisiecki poinformował, że Adam Bielecki polski himalaista, który razem z Denisem Urubko odnalazł Francuzkę Elizabeth Revol, dał szansę powiedzenia misji. Trzymamy kciuki!

Warto przeczytać: Francuzi nie zapłacą za akcję na Nanga Parbat. Żądają zwrotu wyłożonych pieniędzy. Wszystkie koszty pokryje polski rząd [FOTO]

Podziel się