Szukaj

Posłanka PO stwierdziła, że „nie życzy sobie”, aby Korwin-Mikke uczestniczył w posiedzeniu komisji sejmowej [WIDEO]

13-03-2017 14:56
Janusz Korwin-Mikke, Agnieszka Pomaska, posiedzenie komisji ds. UE Fot. KORWiN vs Sejm / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Prezes Wolności pojawił się 9 marca na posiedzeniu sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej. Janusz Korwin-Mikke w swojej wypowiedzi poruszył kwestię niesprawiedliwości systemu podatkowego. Chwilę potem głos zabrała posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska, która zamiast odnieść się do meritum, zaczęła atakować polskiego eurodeputowanego.

Nadmiar przepisów wywołuje przestępczość – mówił Janusz Korwin-Mikke, który podkreślił, że dotyczy to zwłaszcza systemu podatkowego.

Polityk stwierdził, że choć prawa należy przestrzegać, a za jego złamanie karać, to jednak jego sympatia jest po stronie osób, które usiłują uniknąć płacenia niesprawiedliwych podatków, zwłaszcza dochodowego.

Wolnościowy eurodeputowany zauważył też między innymi, że w wyniku absurdalnie wysokich obciążeń fiskalnych produkty dostępne na rynku są zazwyczaj 3-4 razy droższe niż rzeczywiście wynosi ich wartość.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke w „Skandalistach”. Ostre starcie z Joanną Seneszyn [WIDEO]

Czytaj też: Janusz Korwin-Mikke odpowiada socjalistce z Hiszpanii

Po jego wypowiedzi głos zabrała Agnieszka Pomaska, która bynajmniej nie zamierzała się odnieść do spraw związanych z finansami. Posłanka PO naskoczyła na Korwin-Mikkego, odnosząc się do jego słów w Europarlamencie o inteligencji kobiet. Polityk powiedziała m.in., że „nie życzy sobie”, aby prezes Wolności przebywał na posiedzeniu komisji.

Agresywnej Pomasce uwagę zwrócił Tadeusz Cymański, który poprosił o szacunek dla gości uczestniczących w dyskusji.

Warto przeczytać: Janusz Korwin-Mikke z okazji Dnia Kobiet wręcza kwiaty Joannie Scheuring-Wielgus [WIDEO]

Podziel się