Szukaj

Polski rząd zamierza sprowadzać imigrantów do naszego kraju. Na ten cel zamierza przeznaczyć 2,9 mld złotych

26-07-2018 18:04
Pracownik, praca na budowie
Podziel się

Jak poinformował dziennik „Rzeczpospolita”, polski rząd zamierza sprowadzać imigrantów z Azji, by w ten sposób przeciwdziałać niedoborowi pracowników na rynku. Na ten cel ma zamiar przeznaczyć aż 2,9 mld złotych.

Z relacji medialnych wynika, że w tym programie zawarte są specjalne zachęty dla studentów i wysoko wykwalifikowanych pracowników z zagranicy. Pomimo tego, iż szczegółowe założenia tego projektu zostaną zaprezentowane we wrześniu, to już teraz resort ujawnił, że koszt jego realizacji będzie wynosił ok. 2,9 mld złotych. Środki te będą wydawane w latach 2018-2025. Większość z nich, czyli 1,6 mld zł zostanie pokrytych z funduszy unijnych.

Koniecznie przeczytaj: Francuzi nie zapłacą za akcję na Nanga Parbat. Żądają zwrotu wyłożonych pieniędzy. Wszystkie koszty pokryje polski rząd [FOTO]

Czytaj też: Izraelski minister dolewa oliwy do ognia: „Polski rząd odwołał moją wizytę, bo wspomniałem o zbrodniach jego ludu. Jestem zaszczycony”

Co prawda, w projekcie uwzględniono również sprowadzanie Polaków, jednak z ich przywilejów będą mogli również korzystać cudzoziemcy, pod warunkiem jednak, że podejmą pracę i zamieszkają w naszym kraju. 

W rozmowie z „Rzeczpospolitą" podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Paweł Chorąży stwierdził, że ten program to reakcja na obecną sytuację na rynku pracy:

Widzimy konieczność zdecydowanych działań. Wprawdzie firmy inwestujące w centra badawczo-rozwojowe coraz częściej twierdzą, że Polska jest atrakcyjna dla pracowników wyżej rozwiniętych od nas państw spoza Unii, ale jesteśmy dla nich jednym z wielu krajów do wyboru.

Warto przeczytać: Żydowski historyk zwraca Order Zasługi RP od Komorowskiego: „Polski rząd chce ukryć wiele morderczych aktów wobec Żydów i grabieży mienia przez Polaków”

Podziel się