Szukaj

Polski dżihadysta namawia do ataku na nasz kraj

29-06-2017 13:24
Dżihadyści z ISIS YouTube / screen YouTube
Podziel się

Polski bojówkarz ISIS w przechwyconej rozmowie namawia innych terrorystów do ataku na nasz kraj. „Polska nie jest złym celem” – przekonuje.

Takie wnioski płyną z wymiany zdań w monitorowanej przez MEMRI (Middle East Media Research Institute) grupie dyskusyjnej „Our game” na internetowym komunikatorze Telegram.

Jednym z uczestników dyskusji jest Abu Mohammed Al-Bulandi, polski bojówkarz ISIS.

Dlaczego wciąż mamy 0 ataków w Polsce? – pyta.

W przytoczonym zapisie rozmowy zachęca on islamistów do przeprowadzania zamachów terrorystycznych w Polsce. Przekonuje, że to najbardziej chrześcijański kraj w Europie.

Koniecznie przeczytaj: Bojownicy ISIS masowo wracają do Europy

Czytaj też: Mieli walczyć z radykalizacją, a finansowali ISIS

Bezpieczeństwo niemal tam nie istnieje. Możecie zrobić, co chcecie – przekonuje Al-Bulandi, nawiązując m.in. do organizowanych w naszym kraju imprez masowych.

Uczestnicy internetowej dyskusji planują ataki w różnych krajach Europy, wspominają też o atakowaniu lewicy, której przedstawicieli nazywają „pożytecznymi idiotami” i „naszymi przyjaciółmi”, którzy „współpracują z islamem”.

Lewicowcy są za otwartymi granicami, państwem opiekuńczym i przeciwko dostępowi do broni dla obywateli. My, bracie, nie dbamy o to. Dostaniemy ich tak czy inaczej – twierdzi Al-Bulandi. - Ich tolerancja ich zabija, ale są ślepi i nie widzą tego.

Według islamistów, trzeba sprowokować walki pomiędzy europejskimi prawicowcami i lewicowcami, co z kolei doprowadzi do politycznego zamieszania.

Tak więc dwie strony będą walczyć ze sobą o poparcie muzułmanów, a my będziemy nimi manipulować, jak chcemy – podsumowuje Al-Ladhi Yas’al.

Informacje o dyskusji, do której doszło w połowie czerwca, zamieścił portal euroislam.pl. Jego redaktorzy zastrzegają, że nie można wykluczyć, by zapis rozmowy był fałszywką wrzuconą przez służby. Nie wyklucza tego również Yigal Carmon z MEMRI.rozmowa terrorystów

Warto przeczytać: Nagranie z zamachu w Londynie. Terroryści szukają kolejnych ofiar [WIDEO]

Podziel się