Szukaj

Polski arabista przewidział nasilenie terroryzmu w Europie [WIDEO]

03-07-2017 13:09
Franciszek Bocheński, arabista Fot. Radio WNET / youtube / screen YouTube
Podziel się

Franciszek Bocheński już w maju zapowiadał, że Europę czeka nasilenie się islamskiego terroryzmu. Jego zdaniem budzące się przez to nastroje antymuzułmańskie są w interesie islamistów z ISIS.

Zdaniem arabisty, zagrożenie terrorystyczne nie jest zjawiskiem nowym, ale sytuacja uległa diametralnej zmianie wraz z pojawieniem się tzw. Państwa Islamskiego.

Bocheński przekonuje jednak, że terroryzm nie jest charakterystyczny dla każdego muzułmanina, a wpojenie Zachodowi takiego punktu widzenia leży w interesie ISIS. To organizacja salaficka, głosząca powrót do pierwotnego islamu, atakująca także wyznawców innych odłamów islamu.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy odkryli, jak ISIS infiltruje uchodźców

Czytaj też: Bojownicy ISIS wracają do Europy i… żalą się, że nikt nie chce ich zatrudnić

Szerzenie nienawiści do wszystkich muzułmanów jest w interesie ISIS – twierdzi arabista. Jak wyjaśnia, taka sytuacja sprzyja radykalizacji wszystkich muzułmanów.

Już ponad miesiąc temu, a więc jeszcze przed ostatnimi klęskami ISIS w walkach na Bliskim Wschodzie, Franciszek Bocheński przewidywał, że wraz z niepowodzeniami islamistów w Iraku i Syrii nasilą się działania terrorystyczne w Europie.

Jego zdaniem wywołanie w Europie wojny powszechnej to element planu Państwa Islamskiego. Salafici z ISIS, którym blisko do wahabitów, mają też planować zamach stanu w Arabii Saudyjskiej i obwołanie Mekki nową stolicą kalifatu.

Warto przeczytać: Fałszywi uchodźcy zatrzymani za terroryzm

Podziel się