Szukaj

Rosyjskie MSZ zareagowało na oprawą graficzną w programie „Minęła 20”. Wezwało do siebie polskiego ambasadora [foto]

30-11-2018 13:22
Oprawa w Minęła 20 Fot. publicystyczny.pl / Facebook.com
Podziel się

Ambasador RP w Rosji, Włodzimierz Marciniak został wezwany przez rosyjski MSZ. Wszystko z powodu oprawy graficznej, którą wykorzystaną podczas środowego programu „Minęła 20”. Mowa o grafice „Achtung Russia!” autorstwa Wojciecha Korkucia, którą prezentowano na tle prowadzącego i jego gości.

Grafikę tą wykorzystano podczas środowego wydania programu „Minęła 20”, kiedy to prowadzący Michał Rachoń wraz ze swoimi gośćmi, Jerzym Targalskim oraz Kamilem Basajem z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń rozmawiali o eskalacji konfliktu ukraińsko-rosyjskiego.

W trakcie programu na tle rozmówców prezentowano żółtą planszę z głową prezydenta Rosji przedstawioną w stylu pirackiej bandery oraz napisem: „Achtung Russia”. Przy czym, litery „ss”, znajdujące się wewnątrz słowa „Russia”, były wystylizowane na symbol niemieckich oddziałów wojskowych „SS”.

Koniecznie przeczytaj: Wojciech Cejrowski wyrzucony z TVP Info?! „Właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program”

Czytaj też: Wojciech Cejrowski spalił „flagę” UE w programie TVP Info: „To jest kawałek papieru, to jest moja własność” [wideo]

Jak poinformował Tomasz Kułakowski, dziennikarz Moscow TV, Rosjanie nie pozostali obojętni na taką oprawę graficzną i tamtejszy MSZ wezwał polskiego ambasadora do siebie.

Warto przeczytać: Wojewódzki wpadł w szał... na widok auta z logiem TVP: „TVP Info przestańcie kłamać!” [wideo]

Podziel się