Szukaj

Polka zamordowana w Boliwii. Była wolontariuszką misyjną, która pracowała z dziećmi

25-01-2017 11:11
Helena Kmieć, polska wolontariuszka zamordowana w Boliwii Fot. Wolontariat Misyjny SALVATOR / Facebook
Podziel się

Helena Kmieć została zamordowana w Boliwii w miejscowości Cochabamba. Napastnik zaatakował polską wolontariuszkę nożem. Kobieta nie przeżyła, mimo natychmiastowej pomocy medycznej.

Do tragicznego zdarzenia doszło 24 stycznia nad ranem czasu polskiego. Jak podała Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator, do której należała Polka, nieznani sprawcy napadli na ochronę dla dzieci w boliwijskim Cochabamba. Helena Kmieć została ugodzona nożem. Zmarła na miejscu, pomimo prób ratowania życia.

W momencie zdarzenia w ochronce przebywała także druga wolontariuszka z Polski, Anita Szuwald. Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Obie Polki przyjechały do Boliwii dwa tygodnie temu. Na misji Sióstr Służebniczek Dębnickich miały pracować pół roku.

Koniecznie przeczytaj: Kompromitacja prezydenta Boliwii! Włączył na cały głos porno na sali sądowej! [WIDEO]

Czytaj też: Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nowymi prowadzącymi „Studio Polska” w TVP Info

Z bólem serca pragniemy wszystkich Was zawiadomić o ogromnej tragedii, która wydarzyła się na naszej placówce wolontariackiej w Boliwii. 24 stycznia, nad ranem polskiego czasu, miał miejsce napad na ochronkę dla dzieci w Cochabambie, gdzie przebywały Helena Kmieć i Anita Szuwald. Podczas zdarzenia napastnik ugodził nożem Helenkę. Pomimo prób ratowania życia, zmarła – poinformowała Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator.

Boliwijska policja prowadzi śledztwo i bada okoliczności zdarzenia. Lokalne media podają, że w związku z zajściem zatrzymano dwóch mężczyzn. Motywy ataku nie są znane. Wśród rozpatrywanych hipotez są gwałt i napad na tle rabunkowym.

Warto przeczytać: Najnowszy ranking FIFA. Polska awansuje na 12 miejsce

Podziel się