Szukaj

Dane Eurostatu nie pozostają wątpliwości. Polska przewodzi w sprowadzaniu imigrantów spoza UE

26-10-2018 13:49
Polskie flagi zawieszone przed budynkiem
Podziel się

Z danych opublikowanych przez Komisję Europejską wynika, że w 2017 roku w Polsce pozwolono legalnie zamieszkać ponad 683 tys. osobom pochodzącym z poza UE. Co warto podkreślić, jest to ponad 20%. wszystkich wydanych pozwoleń w całej wspólnocie europejskiej.

Jak podał Eurostat, obecnie to Polska wydaje najwięcej pozwoleń na legalne zamieszkanie w całej Unii Europejskiej. Na drugim miejscu znaleźli się Niemcy (534,4 tys. osób), na najniższym stopniu podium uplasowała się Wielka Brytania (517 tys.), zaś kolejna pozycja przypadła Francji (250,2 tys. osób).

W 2017 roku w całej Unii Europejskiej wydano w sumie 3,126 mln pozwoleń na pobyt.

Co ciekawe, Polska zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby zezwoleń w przeliczeniu na tysiąc swoich obywateli. Obecnie jest to 18 pozwoleń na 1000 mieszkańców. W tego rodzaju zestawieniu wyprzedzają nas jedynie Malta (23 osoby na 1000 obywateli) i Cypr ( 22 osoby na 1000 obywateli).

Koniecznie przeczytaj: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Czytaj też: Niemiecki dziennik: Komisja Europejska chce wprowadzić euro we wszystkich krajach UE

Warto przeczytać: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

Podziel się