Szukaj

Polska firma usunęła krzyż z opakowania jogurtu! Jest odpowiedź producenta [FOTO]

16-03-2017 21:40
Satorini, krajobraz Fot. Maggie Meng / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

OSM Łowicz na opakowaniu jogurtu greckiego użyła grafiki przedstawiającej znaną świątynię z wyspy Santorini. Polska firma usunęła jednak krzyże znajdujące się na kopułach chrześcijańskiego zabytku.

Brakujące krzyże na greckiej świątyni z opakowania jogurtu firmy OSM Łowicz zostały zauważone przez internautów, którzy podzieli się swoimi spostrzeżeniami w sieci.

O komentarz w sprawie został poproszony producent, który w odpowiedzi wystosował poniższe oświadczenie:

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski wyjaśnia, jak w praktyce wygląda cenzura w Parlamencie Europejskim. „Mają tam taki czerwony guzik...” [WIDEO]

Czytaj też: Cenzura w irańskiej telewizji. Muzułmanom nie spodobała się kreacja Charlize Theron [WIDEO]

W związku z licznymi wypowiedziami oraz docierającymi do nas informacjami na temat naszego produktu – Jogurtu greckiego Light bez laktozy 250 g. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zapewnia, że nie działa intencjonalnie w celu urażenia uczuć wyznawców jakiejkolwiek religii lub jakiejkolwiek grupy społecznej. Celem opracowania graficznego niniejszego opakowania nie było zaprezentowanie obiektów sakralnych, agitowania określonych poglądów lub przekonań religijnych.

Umieszczone projekty miały jedynie na celu skojarzenie wizualne opakowania z nazwą produktu „grecki”.

Co więcej, opakowania zużytych produktów spożywczych trafiają do koszy, dlatego umieszczania na nich wszelkiego rodzaju symboli religijnych oraz symboli kultu, zostało przez nas uznane za wysoce niestosowne.

Podobne praktyki mają miejsce nie tyko w Polsce. Cenzura greckich jogurtów stosowana jest także we Francji, która znana jest ze swojej „laickości” - w praktyce sprowadzającej się do walki z chrześcijaństwem, przy jednoczesnej tolerancji dla islamskiego radykalizmu.

Usuwanie krzyża z różnych produktów zazwyczaj tłumaczone jest możliwą obrazą uczuć religijnych muzułmanów. Wystarczy przypomnieć zachowanie władz hiszpańskiego klubu piłkarskiego Realu Madryt, które zdecydowały się wymazać krzyż z własnego logo, aby nie urazić wyznawców islamu. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Real Madryt usuwa krzyż z logo klubu ze względu na muzułmanów.

Warto przeczytać: Ukraina: Nieznani sprawcy zniszczyli polskie miejsca pamięci w obwodzie lwowskim

Podziel się