Szukaj

Dziennikarz sprawdził znajomość języka angielskiego wśród polskich polityków. Niektórzy z nich nie podjęli wyzwania [wideo]

11-05-2018 13:34
Jak polscy politycy mówią po angielsku
Podziel się

Umiejętność biegłego posługiwania się językiem angielskim to dla wielu Polaków rzecz naturalna. Niezwykle ważna jest ona m.in. dla polityków i parlamentarzystów reprezentujących nasz kraj w rozmowach z zagranicznymi dyplomatami. Niedawno reporter Nowa TV postanowił sprawdzić, jak polscy posłowie radzą sobie z rozmowami w tym właśnie języku.

We wtorek odbył się egzamin maturalny z języka obcego. Większość maturzystów tradycyjnie zdecydowała się wybór języka angielskiego. W zwiazku z tym reporter Nowa TV Mateusz Jędraś postanowił sprawdzić umiejętności językowe polskich parlamentarzystów. 

Jak widzimy na opublikowanym nagraniu, część polityków płynnie wypowiada się po angielsku, z kolei inni posłowie nieco gorzej. Nie brakuje też osób, które w ogóle nie podejmują wyzwania, tłumacząc, że egzamin maturalny z języka obcego zdawały już w szkole.

Koniecznie przeczytaj: Amerykański burmistrz obraża polskiego marszałka Senatu: „Antysemita, biały nacjonalista, zaprzecza Holokaustowi” – Polscy politycy wzięli w obronę Stanisława Karczewskiego

Czytaj też: Ryszard Petru zapowiedział nowy projekt, internauci są jednak mocno sceptyczni: „Jesienią założysz nową partię, a na wiosnę cię z niej wywalą”

Swoje umiejętności językowe przed kamerą zaprezentowali m.in. Bartosz Kownacki, Borys Budka, Marcin Horała, Kornel Morawiecki czy Jakub Kulesza.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Dziennikarz, o którym mówił Tomasz Komenda przyznał się, że chodziło o niego – „żyłem w samolubnym przekonaniu” [wideo]

Podziel się