Szukaj

Dziennikarz sprawdził znajomość języka angielskiego wśród polskich polityków. Niektórzy z nich nie podjęli wyzwania [wideo]

11-05-2018 13:34
Jak polscy politycy mówią po angielsku
Podziel się

Umiejętność biegłego posługiwania się językiem angielskim to dla wielu Polaków rzecz naturalna. Niezwykle ważna jest ona m.in. dla polityków i parlamentarzystów reprezentujących nasz kraj w rozmowach z zagranicznymi dyplomatami. Niedawno reporter Nowa TV postanowił sprawdzić, jak polscy posłowie radzą sobie z rozmowami w tym właśnie języku.

We wtorek odbył się egzamin maturalny z języka obcego. Większość maturzystów tradycyjnie zdecydowała się wybór języka angielskiego. W zwiazku z tym reporter Nowa TV Mateusz Jędraś postanowił sprawdzić umiejętności językowe polskich parlamentarzystów. 

Jak widzimy na opublikowanym nagraniu, część polityków płynnie wypowiada się po angielsku, z kolei inni posłowie nieco gorzej. Nie brakuje też osób, które w ogóle nie podejmują wyzwania, tłumacząc, że egzamin maturalny z języka obcego zdawały już w szkole.

Koniecznie przeczytaj: Podczas rzezi wołyńskiej byli też Ukraińcy ratujący Polaków. Polscy naukowcy właśnie ustalili nazwiska 142 z nich

Czytaj też: Izraelski dziennikarz potwierdził, że USA interweniowało ws. ataków środowisk żydowskich na Polskę. „Administracja Trumpa chciała, by Izrael wygasił ten spór”

Swoje umiejętności językowe przed kamerą zaprezentowali m.in. Bartosz Kownacki, Borys Budka, Marcin Horała, Kornel Morawiecki czy Jakub Kulesza.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Dziennikarz TVN chciał zadać pytanie Krystynie Pawłowicz. Posłanka zareagowała bardzo ostro: „Zjeżdżaj oszczerco, kłamco, TVN-ie bezczelny” [wideo]

Podziel się