Szukaj

Polityk PO nazywa uczestników Marszu Niepodległości „hołotą”

30-09-2016 12:15
Marsz Niepodległości 2013 w Warszawie Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W programie „Minęła dwudziesta” politycy rozmawiali o zapowiadanym przez KOD marszu, który miałby się odbyć 11 listopada. Przy tej okazji „zabłysnąć” spróbował poseł PO Paweł Olszewski, który nazwał demonstrujących swój patriotyzm uczestników Marszu Niepodległości „kibolską hołotą”.

Kiedy dziennikarz spytał Olszewskiego o jego opinię na temat działań Antify i umieszczonego niedawno na stronie Parlamentu Europejskiego filmiku oczerniającego Polskę, ten przeszedł do natychmiastowego ataku na innego goszczącego w studiu polityka, Adama Andruszkiewicza (Kukiz ‘15).

Zdecydowanie więcej było tych kolegów pana posła spod szyldów brunatnych jak ONR, Narodowe Odrodzenie Polski, tej... powiem brutalnie, ale prawdziwie - hołoty kibolskiej, która z różnego rodzaju faszystowskimi hasłami, hajlującymi gestami świętowała niepodległość. Przerażające, dantejskie sceny, które się działy, poziom agresji. To pana koledzy to robili – stwierdził, zwracając się do Andruszkiewicza, poseł PO.

Koniecznie przeczytaj: Znamy trasy wszystkich marszów, które przejdą 11 listopada. KOD ma powody do zmartwień

Czytaj też: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

Polityk Ruchu Pawła Kukiza nie pozostał dłużny i szybko skontrował Olszewskiego. Dla pana Marsz Niepodległości to hołota, dla mnie są to patrioci. Natomiast mogę powiedzieć, że pana koledzy z warszawskiego ratusza okradali Polaków przez ostatnie lata i to jest bliższe faktom. Ja nie mam żadnych hajlujących kolegów. Ci ludzie, którzy jadą na Marsz Niepodległości w pierwszej kolejności broniliby Polski. Pańscy koledzy uciekliby do Berlina. W przededniu Marszu Niepodległości Policja odwiedzała niekaranych uczestników marszu i namawiała do tego również rodziców, żeby nie jechać, bo "coś złego się wydarzy". Kiedy Platforma odeszła od władzy, to wszystko się skończyło" – odparł Andruszkiewicz.

Warto przeczytać: Mariusz Błaszczak ostrzega przed chuliganami z KOD-u

Podziel się