Szukaj

Polityk Nowoczesnej idzie w zaparte. Obecni nie kryli zdumienia, kiedy mówił o zamachu w Hamburgu [WIDEO]

28-07-2017 21:21
Sławomir Potapowicz, Nowoczesna Fot. Robert Kwit / twitter / screen Twitter
Podziel się

Sławomir Potapowicz wywołał konsternację wśród uczestników piątkowego programu „Forum” na antenie TVP. Kiedy rozmowa zeszła na temat ostatniego zamachu w Hamburgu, zaprotestował przeciwko łączeniu imigrantów z terroryzmem.

W wieczornym programie „Forum” nie mogło zabraknąć tematu terroryzmu, skoro zaledwie Kika godzin wcześniej doszło do kolejnego zamachu w Europie.

Około godziny 15 w hamburskiej dzielnicy Barmbek do hipermarketu wbiegł mężczyzna z maczetą w dłoni i zaczął atakować ludzi. Według świadków, miał wykrzykiwać „Allahu akbar”.

Jedna osoba zginęła, kilka odniosło rany.

Policja zatrzymała zamachowca. To prawdopodobnie 26-letni Saudyjczyk, który był dobrze znany niemieckiej policji.

Koniecznie przeczytaj: Spróbuj się nie śmieć. Tak Antifa walczyła z kapitalizmem w Hamburgu [FOTO]

Czytaj też: Dostawca pizzy wjeżdża w sam środek zadymy w Hamburgu i... zostaje entuzjastycznie przywitany [WIDEO]

Kiedy w studiu telewizji publicznej poruszono ten temat, oraz – szerzej – problem imigracyjny – Sławomir Potapowicz stanowczo zaprotestował przeciwko łączeniu imigrantów i islamu z terroryzmem.

Z tego typu ataków nie można wysnuwać wniosków, że Europa jest w jakiś szczególny sposób zagrożona islamskimi terrorystami – przekonywał.

Niedowierzania nie kryli nie tylko obecni w studio. W Internecie pojawiło się już wiele krytycznych wobec polityka komentarzy.

Wiele osób uważa, że tą wypowiedzią Potapowicz walczy o miano drugiego – po Ryszardzie Petru, którego pozycja wydaje się niekwestionowana – pośmiewiska w szeregach Nowoczesnej. Jako jego najpoważniejszy rywal postrzegany jest poseł Piotr Misiło.

Warto przeczytać: Wymowna rozmowa ojca z synem w Hamburgu. „Tato, to nasz samochód płonie?” [WIDEO]

Podziel się