Szukaj

Maciej Stuhr na łamach prasy złożył życzenia urodzinowe swoje córce. Zawarł w ich aluzje polityczne

11-10-2018 20:09
Maciej Stuhr Fot. Ralf Lotys / wikimedia.org / CC BY 4.0
Podziel się

Maciej Stuhr postanowił publicznie złożyć życzenia urodzinowe swojej córce, która ukończyła 18 lat. Uczynił to w felietonie opublikowanym na łamach magazynu „Zwierciadło”. Tradycyjnie aktor wykorzystał okazję, by po raz kolejny wbić szpilkę m.in. politykom z obecnego obozu władzy.

W swoim tekście Maciej Stuhr dzieli się swoimi wspomnieniami z czasów, gdy sam miał 18 lat. Jak przyznał, nie czuł wówczas żadnej presji politycznej:

Był rok 1993. Z Polski wyjechał ostatni żołnierz rosyjski. Nie znałem Internetu ani telefonu komórkowego. Cieszyłem się, że mogę w końcu głosować, bo w tamtych czasach byliśmy młodzieżą bardzo rozpolitykowaną.

Maciej Stuhr podkreślił również, że wówczas młodzi ludzie cieszyli się „nową demokracją” i byli oburzeni, gdy w wyniku wyborów władzę przejęli postkomuniści. Aktor napisał również o tym, czym zajmowali się wtedy bracia Kaczyńscy, ojciec Tadeusz Rydzyk oraz prezydent Andrzej Duda:

Koniecznie przeczytaj: „Co za dno”. Maciej Stuhr po zwycięstwie Polaków złożył zdumiewające życzenia. Nawiązał do... filmu „Kler” [foto]

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda zdradza kulisy rozmowy z Donaldem Tuskiem. Tłumaczy, jak do niej doszło [wideo]

Bracia Kaczyńscy byli wtedy kompletnie nieistotnymi, wiecznie awanturującymi się politykami, na których nikt nie zwracał uwagi, a Ojciec Dyrektor – obiektem kpinek z powodu swoich antysemickich wyskoków.(...) Andrzej Duda, który dopiero co skończył moje liceum, pilnie i wnikliwie studiował prawo.

W kolejnej części felietonu, aktor przypomniał, że wraz z ukończeniem 18 roku życia, jego córka otrzymała prawo głosu w wyborach, z którego powinna korzystać:

Na jakiej podstawie wybierzesz, na kogo zagłosować? Bardzo mnie to ciekawi. A może będziesz w większości, która nasze wybory po prostu olewa? To byłoby najgorsze. (…) Nie oddawaj steru nikomu!

Warto przeczytać: Tego jeszcze nie było. Prezydent Andrzej Duda zamieścił… mema. Nawiązuje do słynnego zdjęcia z USA [foto]

Podziel się