Szukaj

Politycy PO zdecydowanie przechodzą do ofensywy! Chcą obalić rząd Beaty Szydło

11-03-2017 10:18
Grzegorz Schetyna w TVP Szczecin Twitter / screen Twitter
Podziel się

Dla opozycji wybór Donalda Tuska stał się wygodnym pretekstem do ofensywy propagandowej i politycznej. Pierwszym krokiem ku zdobyciu większego poparcia społecznego jest dla polityków PO czy Nowoczesnej złożenie wniosku o dymisję rządu PiS.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że w przyszłym tygodniu jego partia złoży pisemny wniosek o dymisję gabinetu Beaty Szydło. Lider największej partii opozycyjnej uzasadniał wczoraj taką decyzję w następujący sposób:

Polityka prowadzona przez panią premier Beatę Szydło, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z tylnego siedzenia, ale także (przez) prezydenta Andrzeja Dudę, wyprowadza Polskę z Europy.

Koniecznie przeczytaj: PO podstępem chce obalić rząd? „Majstrujecie coś przy zamkach”? [WIDEO]

Czytaj też: Pierwsze nagranie z premier Beatą Szydło po wypadku [WIDEO]

Aby wniosek mógł zostać złożony i być w ogóle głosowany, musi się pod nim podpisać przynajmniej 46 posłów. Wnioskodawca musi wyznaczyć kandydata na przyszłego premiera. Prawdopodobnie PO zdecyduje się desygnować Grzegorza Schetynę. Wniosek nie ma oczywiście żądnych szans powodzenia i zostanie obalony przez sejmową większość, ale ma pokazać, że lider opozycji jest gotowy w każdej chwili przejąć ster rządów!  

Warto przeczytać: Beata Szydło opuściła szpital i spotkała się z dziennikarzami [WIDEO]

Podziel się