Szukaj

Mundial ważniejszy niż „walka o wolne sądy”? Kiedy na ulicach trwały protesty, politycy PO oglądali mecz [foto]

04-07-2018 20:24
Politycy PO oglądają mecz w Sejmie Fot. Joanna Lichocka ‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczoraj wieczorem pod siedzibą Sądu Najwyższego w Warszawie odbywały się demonstracje przeciwników reformy sądownictwa. Mimo nagłaśniania protestów przez niektóre media, frekwencja nie zwalała z nóg. Nie powinno to jednak nikogo specjalnie dziwić – nawet politycy PO woleli w tym czasie obejrzeć mecz niż wychodzić na ulicę.

Opozycja, z Platformą Obywatelską na czele, od dawna głośno przekonuje, że obecny rząd łamie Konstytucję i zawłaszcza wymiar sądownictwa, czyniąc go zależnym od władzy. Wydawać mogłoby się, że „walka o wolne sądy” jest priorytetem dla opozycji, zwłaszcza, że nieustannie zachęca ona przeciwników rządu do kolejnych protestów.

Koniecznie przeczytaj: Politycy PO protestowali, bo zobaczyli… polskie flagi. Przy okazji zaliczyli kompromitującą wpadkę [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Kolejny bulwersujący wyrok Sądu Najwyższego. Uniewinnił prokuratora, który jeździł samochodem po pijanemu. „Nie wiedział, że ma we krwi alkohol”

Tymczasem okazuje się, że są rzeczy ważne i ważniejsze. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka poinformowała, że w czasie gdy na ulicach odbywały się protesty przeciwko zmianom w ustawie o Sądzie Najwyższym, a także miała miejsce debata ws. odwołania Marszałka Sejmu, w tym czasie posłowie Platformy Obywatelskiej oglądali w sejmowych kuluarach mecz Anglia-Kolumbia.

Na zdjęciach widać m.in. Grzegorza Schetynę, Rafała Grupińskiego, Sławomir Nitras i Andrzeja Halickiego.

Warto przeczytać: Australijskie sądy stają po stronie muzułmańskich gwałcicieli

Podziel się