Szukaj

Mundial ważniejszy niż „walka o wolne sądy”? Kiedy na ulicach trwały protesty, politycy PO oglądali mecz [foto]

04-07-2018 20:24
Politycy PO oglądają mecz w Sejmie Fot. Joanna Lichocka ‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczoraj wieczorem pod siedzibą Sądu Najwyższego w Warszawie odbywały się demonstracje przeciwników reformy sądownictwa. Mimo nagłaśniania protestów przez niektóre media, frekwencja nie zwalała z nóg. Nie powinno to jednak nikogo specjalnie dziwić – nawet politycy PO woleli w tym czasie obejrzeć mecz niż wychodzić na ulicę.

Opozycja, z Platformą Obywatelską na czele, od dawna głośno przekonuje, że obecny rząd łamie Konstytucję i zawłaszcza wymiar sądownictwa, czyniąc go zależnym od władzy. Wydawać mogłoby się, że „walka o wolne sądy” jest priorytetem dla opozycji, zwłaszcza, że nieustannie zachęca ona przeciwników rządu do kolejnych protestów.

Koniecznie przeczytaj: To zdjęcie to hit. Prezydenci Polski, Estonii, Islandii i Finlandii razem oglądają mecz Islandii z Nigerią [foto]

Czytaj też: Uczestniczka protestów o córce: „Lena nie śpi, przy zasypianiu krzyczy: Wolne sądy, Konstytucja” [wideo]

Tymczasem okazuje się, że są rzeczy ważne i ważniejsze. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka poinformowała, że w czasie gdy na ulicach odbywały się protesty przeciwko zmianom w ustawie o Sądzie Najwyższym, a także miała miejsce debata ws. odwołania Marszałka Sejmu, w tym czasie posłowie Platformy Obywatelskiej oglądali w sejmowych kuluarach mecz Anglia-Kolumbia.

Na zdjęciach widać m.in. Grzegorza Schetynę, Rafała Grupińskiego, Sławomir Nitras i Andrzeja Halickiego.

Warto przeczytać: Wychodzą na ulicę, bo im… zabiorą paszporty? Najlepsze wypowiedzi z protestów o „wolne sądy” [wideo]

Podziel się