Szukaj

Jak to leciało? Tusk i Schetyna wyraźnie zdziwieni czwartą zwrotką polskiego hymnu [wideo]

11-11-2018 14:47
Tusk i Schetyna zdziwieni czwartą zwrotką polskiego hymnu Fot. Radosław Poszwiński / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Donald Tusk i Grzegorz Schetyna w towarzystwie innych polityków Platformy Obywatelskiej pojawili się dzisiaj na oficjalnych uroczystościach związanych z obchodami odzyskania niepodległości przez Polskę. Były premier i jego koledzy wyraźnie mieli problemy, kiedy okazało się, że trzeba zaśpiewać „aż” cztery zwrotki polskiego hymnu.

Przewodniczący Radu Europejskiej oraz lider PO złożyli dzisiaj kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze w Warszawie. Towarzyszyli im inni politycy tej partii, m.in. Rafał Trzaskowski, Ewa Kopacz, Michał Szczerba, Bogdan Borusewicz, Jan Grabiec czy Andrzej Halicki. Pojawili się również sympatycy byłego premiera, którzy trzymając w ręce flagi Unii Europejskiej, skandowali jego nazwisko.

Koniecznie przeczytaj: Prawdziwa burza na prawicy. Donald Tusk pojawi się na obchodach 11 listopada na zaproszenie Andrzeja Dudy

Czytaj też: Święto Niepodległości 2016. Zdjęcia naszych czytelników [GALERIA]

Elementem uroczystości było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Politycy Platformy, z Donaldem Tuskiem na czele, wyraźnie zdziwili się, kiedy okazało się, że śpiewana jest także czwarta zwrotka hymnu.

Uwagę internautów zwróciła także inna sytuacja. Donald Tusk nie zareagował, kiedy Grzegorz Schetyna chciał mu podać rękę.

Warto przeczytać: Donald Tusk został wygwizdany podczas składania wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza [WIDEO]

Podziel się