Szukaj

Jeden z byłych polityków PO zostanie ministrem w rządzie Beaty Szydło?

30-10-2017 12:22
Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Fot. European People`s Party / wikipedia / CC BY 2.0
Podziel się

Prawo i Sprawiedliwość nie ma litości dla opozycji. Słupki w sondażach jeszcze nigdy nie były tak łaskawe dla partii rządzącej. Co więcej, wydaje się, że listopadowa rekonstrukcja rządu także może wyprowadzić Platformę Obywatelską z równowagi.

Zmiany w rządzie potwierdziła już nie tylko Beata Szydło, ale i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pojawiają się doniesienia, że szanse na objęcie jednego z najważniejszych resortów, Ministerstwa Spraw Zagranicznych ma Jacek Saryusz–Wolski, europoseł jeszcze do niedawna należący do opozycyjnego obozu.

Wielokrotny eurodeputowany z ramienia PO znany jest z ostrej krytyki m.in. Donalda Tuska. W czerwcu Jacek Saryusz-Wolski powiedział o nim: „Co za szmata”. Polityk nie pozostawia suchej nitki także na opozycji, która wielokrotnie próbowała szukać „bratniej pomocy” w Brukseli.

Koniecznie przeczytaj: Jacek Żakowski chciał przekonać widzów, że nie potrzebują broni w domu. Mocna riposta posła Kukiz’15 [WIDEO]

Czytaj też: Kampania polskiego rządu komentowana jest na całym świecie. O spocie z królikami piszą największe media [FOTO+WIDEO]

Można się spodziewać, że powierzenie funkcji Ministra Spraw Zagranicznych Jackowi Saryusz–Wolskiemu byłoby trudną sytuacją dla Platformy. Ta postać bowiem wiele razy była stawiana za prawdziwy wzór przez tak zwaną totalną opozycję.

W życiu nie uwierzę w to, że Prawo i Sprawiedliwość wybrałoby człowieka tak niezależnego. Jacek Saryusz-Wolski w ostatnich miesiącach pokazał, że jest człowiekiem w 100 proc. nieprzewidywalnym i niezależnym. Prawo i Sprawiedliwość takim ludziom nie powierza tek ministerialnych – powiedział w wywiadzie dla RMF FM poseł PO, Rafał Trzaskowski.

Nieoficjalnie mówi się o zmianach nie tylko w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Niektórzy uważają, że podczas listopadowej rekonstrukcji rządu ze stanowiskiem może pożegnać się także premier Beata Szydło. Prawo i Sprawiedliwość nie potwierdza jednak tej informacji.

 

Warto przeczytać: Jacek Międlar ostro odpowiada dziennikarzowi TVN. „Z szczurami nie rozmawiam” [WIDEO]

Podziel się