Szukaj

Policyjny pościg za nastolatkami. 14-latek poważnie ranny

27-11-2016 18:55
Samochód polskiej policji Fot. Lukas Plewnia / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę o godz. 21.00. w Ostrzeszowie (Wielkopolska). Policja w trakcie policyjnego pościgu postrzeliła 14-letniego chłopca.

Pościg rozpoczęto po tym jak auto, które policja chciała zatrzymać do kontroli, przyśpieszyło i omijając blokadę, zahaczyło o radiowóz.

Wcześniej oficer dyżurny policji z Ostrzeszowa otrzymał wiadomość, że po mieście jeździ pijany kierowca, poruszający się Oplem Vectra.

Auto wyjechało poza miasto i pościg trwał przez jakiś czas na odcinku prawie 20 km. Kierowca uciekał przez okoliczne małe miejscowości lokalnymi drogami. Podczas pościgu inny patrol policji również próbował zatrzymać to auto, ustawiając blokadę, ale kierowcy Opla udało się ją ominąć – poinformował podinsp. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Koniecznie przeczytaj: Zatrzymani kibice zapłacą za interwencję pod Spodkiem? Policja złożyła w tej sprawie wniosek

Czytaj też: Próbowali podpalić bezdomnego. Policja opublikowała ich zdjęcia [FOTO]

Z relacji policji wynika, że w miejscowości Stara Kuźnica, kierowca uderzył autem o radiowóz, prawdopodobnie chcąc zepchnąć go z drogi do rowu. W kierunku auta oddano kilka strzałów. Wtedy Opel zatrzymał się.

Okazuje się, że kierującym był pijany 16-latek, który ukradł rodzicom kluczyki do samochodu. W aucie znajdowało się poza nim czterech nastolatków w wieku 14-16 lat. Jeden z nich został postrzelony w brzuch w czasie pościgu i trafił do szpitala.

Chłopiec operowany był z trybie pilnym ze względu na zagrożenie życia (kula spenetrowała wątrobę). Jak podają lekarze jego stan się polepszył, ale 14-latek będzie wymagał dalszego leczenia.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura w Ostrzeszowie i policja w Poznaniu.

Warto przeczytać: Uliczne walki i starcia kibiców z policją w całej Europie

Podziel się